Активісти хочуть брати участь у засіданнях дозвільної комісії Держархбудінспекції

04.02.2021 14:27

Представники ГО «Стоп корупції» звернулись із клопотанням до Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо участі громадської організації у засіданні дозвільної комісії.

dabi_43
Фото: СтопКор

Відповідне звернення було надіслано безпосередньо до відомства.

«Просимо погодити долучення активістів Громадської організації «Стоп корупції» до участі в засіданнях Коміcії з розгляду питань, пов'язаних з реалізацією повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо дозвільних процедур. У разі проведення засідання дозвільної Комісії у режимі відеоконференції, просимо забезпечити участь представника Громадської організації «Стоп корупції», – йдеться у тексті.

dozvilna komisiya dabi
Фото: скриншот

"Виходячи з аналізу Реєстру будівельної діяльності за січень 2021 року, слід зауважити, що корупційна вакханалія по видачі документів з суттєвими порушеннями містобудівного законодавства Держархбудінспекцією України, триває. Яскравим прикладом стали 7 дозволів виданих на будівництво за адресою проспект Перемоги, 67 (ЖК "Нивки Парк"). Деякі будинки, на які отримано дозвільні документи на будівництво вже побудовано, тобто будівництво здійснювалось без дозволу, а значить є самочинними і передбачає іншу процедуру засвідчення відповідності побудованого об’єкта державним будівельним нормам", – зазначають активісти.

За словами представників громадськості, про шалені штрафні санкції до бюджету за порушення містобудівного законодавства замовником, підрядником та іншими особами,  передбаченими законодавством – мова взагалі не йде.

"Реформатори" будівельної галузі потурбувалися, щоб нічого їм не заважало задовольняти непомірну жагу збагачення, внесли нормативний безлад у галузь своїми намаганнями перекроїти теорію держави та права. І як наслідок – повна відсутність контролю за здійсненням будівництва і унеможливлення засвідчення факту порушення містобудівного законодавства відповідним до Закону органом. Це лише один приклад! Але таких, нажаль, доволі багато!".

Враховуючи необхідність громадського контролю за дотримання посадовцями антикорупційних стандартів державної служби і принципу верховенства закону, а також задля системного діалогу органів виконавчої влади з громадськістю, підвищення якості підготовки рішень з урахуванням громадської думки,  ГО «Стоп корупції» й направила клопотання про залучення до роботи Дозвільної комісії Держархбудінспекції України її активістів.

Нагадаємо, 13 березня президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні ліквідують Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Замість Державної архітектурно-будівельної інспекції уряд взявся за створення трьох нових органів: для реєстрації будівельних об'єктів, їх технічного регулювання та контролю. Відсутність контролю призвела до появи нових хаотичних забудов у всій Україні та до занепаду галузі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини