Громада в занепаді, а голова – «в шоколаді»: як розкрадають бюджет Любецької ОТГ

11.07.2019 18:17

Однією з найефективніших реформ сучасної України небезпідставно вважають адміністративну. Але є один невеличкий нюанс - банальна корупція. Чому одні громади завдяки децентралізації розвиваються, а інші не виходять з депресії - на прикладі Любецької ОТГ на Чернігівщині розбирався Кирил Вольний.

До складу ОТГ на Любеччині входить 28 населених пунктів з населенням 4 тисячі осіб. Вже другий рік громадою керує колишній ДАІшник з Чернігова Сергій Пінчук, який навіть не проживає на території ОТГ та роботу якого місцеві жителі вважають незадовільною - на загальних зборах було зібрано 1200 підписів.

Та на суспільну думку голова не зважає, хоча саме громада витрачає неябиякі кошти на утримання посадовців. Щодня Сергій Пінчук приїздить на робоче місце з Чернігова на автівці Mazda 6, а його заступниця Лілія Буракова - зі Славутичі на розкішному позашляховику Lincoln.
У рейтингу чернігівських ОТГ Любеч серед аутсайдерів, а от за видатками на керівництво - він у топі. Торік на утримання апарату Любецької ОТГ пішло аж 40% місцевого бюджету.

Фото: скріншот

До цієї суми входять і премії, що голова ОТГ призначає собі особисто, що неодноразово ставало приводом для обурення як громадян, так і деяких депутатів.

Та причина тут скоріше не в грошах, а в ККД роботи: можна було і премії платити, аби було за що. Але те як живуть місцеві - дійсно вражає. Інфраструктура та історичні об'єкти в занепаді. Більшість тутешніх доріг - це бруківка, яку поклали ще за царських часів.

Проте дещо цінне ще залишилося, а саме - земля, яку пан голова та група підконтрольних йому депутатів регулярно роздають на сесіях.

Як кажуть місцеві, жодних намірів розвивати громаду у Пінчука немає. Усі його ініціативи зводяться до “дерибану” землі в інтересах певних компаній. До прикладу, зараз Сергій Пінчук готує передачу величезної кількості землі “Українській північній компанії” та аграрній компанії “Грано груп”.

Колишній молодіжний центр, який закрили за діяльності Пінчука

«Була розмова про це, там більше 500 гектарів старостинських округів. Сергій Іванович дуже наполягав саме на цьому місці, тому що це є “Північна українська компанія”, а він ставленик цих людей», - зауважує голова земельної комісії Любецької ОТГ Олександр Максименко.

Сам Сергій Пінчук всі звинувачення на свою адресу відкидає, красиво й упевнено розповідаючи про те, як багато доброго ним зроблено.
Але як свідчать відеозаписи, надані місцевими жителями, будь-яка критика в адресу голови викликає в нього бурхливу реакцію, нецензурні лайки та погрози фізичного насильства.

"Спілкування" Пінчука з журналістами

Тим часом селяни налаштовані рішуче. Вони втомилися терпіти корупцію та спостерігати, як занепадає їх громада. Місцеві ініціювали процес відкликання голови за народною ініціативою та вже зібрали необхідну кількість підписів. Чи зможуть вони реалізувати своє конституційне право - покаже час.

«СтопКор» стежитиме за розвитком подій та повідомить про нові факти у наступних випусках.

Раніше ми писали: «Суддю – за борт: у Дніпрі вимагають відводу для судді через співучасть у рейдерстві податківців».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X