“Гривня зміцниться щодо долара впродовж найближчого місяця”, – прогноз курсу долара від експерта

Офіційний курс долара до гривні у порівнянні з минулим роком впав на 17%. Інвестиційний банкір Сергій Фурса пояснив причину і розповів про те, що буде з курсом долара протягом найближчого часу. 

 

Сергій Фурса - інвестиційний банкір
Фото: "СтопКор"

27 грудня НБУ викупив на аукціоні 700 млн доларів, що сприяло підвищенню курсу іноземної валюти. Все ж гривня протягом останніх днів укріплюється, каже фінансовий експерт Сергій Фурса.

“Ситуація для української гривні залишається сприятливою. Ми бачимо, що Національний банк зараз більш агресивно скуповує долари з ринку, що є стримуючим фактором для подальшого агресивного зміцнення гривні. Водночас, поки ситуація грає на користь гривні, є значний потенціал укріплення національної валюти. І те, наскільки сильно вона зміцниться невдовзі, залежить від того, як агресивно НБУ буде скуповувати долари та стримувати гривню від зміцнення.” 

Рівночасно прогнози щодо подальшого курсу долара оптимістичні.

“Курс гривні залишиться плюс-мінус на тому ж рівні, що і зараз. Або може трохи зміцнитися впродовж найближчого місяця, тому що приплив валюти в Україну триває. Платіжний баланс в хорошому стані."

Динаміка офіційного курсу гривні до долара США та євро
Зображення: НБУ

Експерт Сергій Фурса також пояснив, чому офіційний курс долара до гривні у порівнянні з минулим роком впав.

“Сприятливо вплинув на фінансову картинку України візит іноземців в українські цінні папери. Зайшло більш ніж 4 млрд доларів і це спровокувало всіх інших учасників ринку теж продавати долари, в той час як раніше ними запасалися. У нас було кілька чинників: хороший урожай і візит іноземців. Той обсяг доларів, що викупив НБУ, перевищує в сумі й ті гроші, які заявили іноземці, плюс той виторг, що отримали внаслідок експорту зернових”.  

Продовжують скуповувати валюту саме пересічні українці, які створюють додатковий тиск на гривню, водночас економічні агенти вже зрозуміли, що гривня слабшати не буде.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини