“Гречка програла бренду”, – Роман Бочкала про особливості парламентської кампанії та порушення виборчого процесу

14.08.2019 17:09

За фактами правопорушень безпосередньо в день виборів до Верховної Ради зареєстровано 71 кримінальне провадження та складено 52 адміністративні протоколи. 

Роман Бочкала – координатор проєкту

Про це у рамках круглого столу щодо результатів громадського моніторингу парламентської кампанії-2019 проінформувала директор юридичного департаменту ГО "Стоп корупції" Роксолана Арійончик.

За даними "СтопКору", всього у день волевиявлення надійшло 2105 різноманітних заяв про порушення виборчого процесу, але з них реально підтвердилась невелика частка кейсів. Юрист зауважує, що скарг на бездіяльність правоохоронних органів не надходило і в цілому поліція реагувала на повідомлення щодо правопорушень мобільніше, ніж на цьогорічних президентських виборах.

Значна кількість повідомлень стосувалась підкупу виборців, так званого гречкосійства, яке часом доходило до абсурду, зазначають представники правозахисного блоку.

Круглий стіл щодо результатів медіамоніторингу під час виборів до ВР-2019

Утім, важливою рисою цьогорічних виборів, на думку координатора ГО "Стоп корупції" Романа Бочкали, стало те, що це – перша мажоритарна кампанія, в якій "гречка поступилась бренду", хоча її активно засівали.

"Навіть чинні депутати, що підгодовували свій округ, не пройшли, програвши кандидатам від пропрезидентського бренду", – наголосив Роман.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини