«ГРАНД»-афера: скандальний забудовник Шевель заробляє на екзотичний відпочинок за допомогою фейкових документів?

07.08.2019 14:00

Змінити профіль діяльності з газотранспортної на будівельну і без аукціону виграти тендер на спорудження дитячого садочка на Київщині? Легко. Після розірвання контракту отримати новий вже як ФОП? Теж – без проблем. Як фірми Олексія Шевеля віртуозно обходять конкурентів у державних тендерах – дізнавалась журналіст «СтопКору» Наталія Дігтяр.

Компанія Шевеля «ГАЗ ГРАНД ПРОЕКТ» має досить цікавий бекграунд. Навесні цього року комунальне підприємство «ПЛЕСО» оголосило конкурс на благоустрій та розчищення столичних водойм. Вартість робіт комунальники оцінили у півтора мільйона гривень.

І щоб отримати ці кошти, «газовики» внесли до тендерної документації неправдиві відомості: нібито підприємство вже виконувало аналогічні роботи у 2006-2007 роках. Але ж ось реєстр і дата заснування «ГАЗ ГРАНДУ» – серпень 2018 року.

Редакція «СтопКору» направила запит у КП «ПЛЕСО» із запитаннями щодо угоди з цією фірмою, проте відповіді ми так і не отримали.

«Якщо особа вдається до підробки документів в тому чи іншому вигляді, то тут у нас буде працювати ст. 358 ККУ, а саме підробка документів, печаток та штампів. Щодо максимальної відповідальності ч.1 цієї статті, то це обмеження волі строком до трьох років», – зазначає директор юридичного департаменту ГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

Та навряд чи про це переживає власник сумнівних компаній Олексій Шевель. Судячи з його сторінки у соціальних мережах, він насамперед цінує власний комфорт і відпочинок. Наприклад, нещодавно відвідав сонячний Занзібар. До речі, вартість такого африканського вояжу становить приблизно 5 тисяч доларів на двох за тиждень.

Олексій Шевель на Занзібарі (скріншот)

Тож скільки бюджетних коштів зароблять фірми Олексія Шевеля і «ГАЗ ГРАНД ПРОЕКТ» та чи отримають малюки новий дитячий садочок – з’ясовуватимуть компетентні органи, зокрема прокуратура, ДФС та Головне управління Держпраці України.

А поки триватиме слідство, «СтопКор» зі свого боку продовжуватиме стежити за розвитком подій.

Також за цією темою: Нью-Васюки під Києвом, або як броварські платники податків спонсорують прожекти корупційних "гросмейстерів"

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини