Грабували вони – сплачувати нам: 25 мільйонів, вкрадених прокурорами під час обшуку, будуть стягнуті з держбюджету

11.01.2019 11:12

Господарський суд Києва стягнув з державного бюджету на користь ТОВ "Часовий салон "Кристал" 25,4 млн грн збитків, які були завдані під час обшуку за участю прокурорів та поліцейських – про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на відповідне рішення суду.

За даними видання, 20 серпня 2014 року на підставі сфабрикованої ухвали суду у приміщенні київського магазину "Граф", де здійснювало господарську діяльність ТОВ "Часовий салон "Кристал", проведено обшук і вилучено ювелірні вироби та годинники. У результаті цього "обшуку" з магазину, за заявою власника, зникли 572 одиниці товару на загальну суму майже 26 мільйонів гривень. Весь цей ганебний процес крадіжки прокурорами коштовностей, годинників та грошей був відзнятий камерами відеоспостереження магазину.

За фактом крадіжки, привласнення майна, перевищення повноважень і зловживання владою, службового підроблення відкрито 3 кримінальних провадження проти працівників Печерської прокуратури, які проводили так звані "слідчі дії" по сфальшованій справі, яка була закрита невдовзі після обшуку за відсутністю складу злочину. Підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.185 КК (крадіжка) та ч.3 ст.365 КК, отримали співробітники прокуратури Печерського району м. Києва Козлов П.Б., Савчук В.В. та співробітники Печерського райвідділу Забуга В.В., Жданов О.М., Арцюх Р.М., Коберник Р.В. та Цегельник В. І.

Козлова та Забугу заарештували, але ненадовго – суми застав знизили й злодіїв випустили на свободу. Та ж історія сталася з підозрюваними Арцюхом і Коберник. Колишній міліціонер Цегельник, тільки-но отримавши підозру, негайно вирішив податися на службу до Збройних Сил України.

Але найцікавіше те, що майже п’ять років потому усі фігуранти кримінальної справи продовжують займати свої посади у правоохоронних органах. Ще цікавіше, наприклад, що Павло Козлов – саме той прокурор Печерської прокуратури, який сфальшував справу, за якою проводився обшук – через тиждень після пограбування став власником позашляховика Mitsubishi й двох квартир в Києві. Однак за п'ять років арешт на це майно ніхто так і не наклав.

Проте це й не дивно – з огляду на долю колишнього начальника прокурорів-злодіїв Олександра Харлова, який також має потяг до розкішних автівок і у декларації за 2014 рік вказав наявність у себе новенького Ягуара (Jaguar XF, 2013 року випуску, вартість нового авто в залежності від комплектації на той час становила від 50 до 99 тисяч доларів).

Зазначимо, на час "пограбування сторіччя" Олександр Харлов був заступником прокурора Печерського району столиці. Згідно з матеріалами справи, саме за клопотанням Харлова (а також Васильєва) прокурор Києва Сергій Юлдашев підписав постанову про притягнення спеціального підрозділу для проведення слідчих дій в ювелірному магазині.

А невдовзі після цього справи молодого прокурора стрімко пішли у гору. По-перше, замість карної справи він отримав підвищення та був призначений начальником управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва. І вже з цієї посади він у січні 2014 року, під час подій на Грушевського, побачив "злочинців, які користуючись загальною ейфорією, що охопила радикально налаштованих протестувальників, використовують вогнепальну зброю". Так, саме так Олександр Харлов прокоментував вбивства героїв Майдану Сергія Нігояна та Михайла Жизневського "Українській правді".

Харлов також заявив, що "отримані результати експертиз дають всі підстави вважати, що зазначені факти ураження людей вогнепальною зброєю стали наслідками цілеспрямованих дій невстановлених осіб, направлених на дестабілізацію обставин в суспільстві, розпалювання протестних настроїв, а також вказують на організований та холоднокровний характер дій злочинців".

Другий щасливий випадок трапився з Олександром Харловим у 2015 – коли замість люстрації прокурор знайшов "кохану жінку". Яка, згідно з декларацією, також працювала у Київській міській прокуратурі.

Молода прокурорка виявилась не тільки вродливою, а ще й багатою – і в декларації прокурора Харлова у геометричній прогресії почали з’являтися готівкові кошти та новенькі автівки.

У 2015, за рік після пограбування, Олександр Харлов придбав Nissan Juke за 350 тисяч гривень для себе та Toyota Camry за 205 тисяч для дружини, в цілому витративши на автопарк більше як півмільйона гривень.

Дружина-прокурорка виявилась майже чарівницею, яка знає, як принести у родинну скарбничку трохи менш ніж два мільйони:

І у 2017 році автопарк родини поповнився ще двома автівками та мотоциклом Kawasaki за 95 тисяч гривень, побільшало також і коштів – як готівкою, так і у банківських установах.

Проте компенсувати награбоване у ювелірів доведеться нам із вами – 25,4 мільйона гривень буде сплачено з рахунків Державного казначейства. А тим часом прокурори-злодії будуть змінювати одне розкішне авто на інше.

Отже, «СтопКор» розпочинає власне журналістське розслідування, яке має встановити, чому злодії та ті, хто стоїть за «пограбуванням у прямому ефірі» досі не покарані, а деякі, як прокурор Олександр Харлов, навіть пішли на підвищення. І далі неодмінно буде.

Коментарі


X