Гра за правилами та без: чи вдасться легалізувати азартний бізнес в Україні?

22.10.2019 10:00

Тисячі підлітків з ігровою залежністю, зламані життя ігроманів та мільярдні збитки для бюджету – ось лише деякі відголоски грального бізнесу, який наразі функціонує в Україні нелегально. Вперше за десятиліття азартну індустрію збираються вивести з тіні, та чи вдасться зробити її прозорою? З’ясовувала Марія Гураль.

Завдяки «лохотронам» без можливості виграшу власники подібних гральних закладів щорічно кладуть до кишені мільйони гривень. Щоб гра в рулетку була не лише законною, а й чесною, влада планує не просто легалізувати цей бізнес, а й створити онлайн-систему для контролю.

Як зазначає журналіст Юрій Ніколов, такий законопроєкт передбачає перехідний період терміном в один рік, протягом якого всім закладам дається час на існування в поточному стані. Цей строк потрібен державі на створення онлайн-системи.

У час, поки онлайн-система буде перебувати в стані розробки, боротися з підпільними казино мають правоохоронні органи. Але й тут не все так просто. Адже відповідальність за таку нелегальну точку – штраф, максимальна сума якого – усього 300 тисяч гривень. Копійки для підпільних азартних підприємців.

Гральні заклади під вивіскою "Лотомаркет" заполонили Київщину

«Нелегальний азартний бізнес насправді має бути тяжким злочином. Тяжким злочином, за який, на мою думку, повинне бути передбачене позбавлення волі на тривалий строк, тому що нелегальний азартний бізнес створює дуже багато проблем», – вважає колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету України Агія Загребельська.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини