ГПУ затримала ДФСника Бамбізова у “справі Курченка” на 4,7 мільярда – подробиці

20.11.2019 09:24

19 листопада у порядку ст.208 Генеральна прокуратура України затримала колишнього начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Євгена Бамбізова. Затримання відбулось біля його офісу на вулиці Володимирській. Фабула кримінального провадження не містить нічого нового: “сприяння легалізації доходів угруповання Курченка у розмірі 4,7 млрд. грн.”.

Євген Бамбізов Фото: Обозреватель

ДОВІДКА СТОПКОРУ

БАМБІЗОВ ЄВГЕН ЄВГЕНІЙОВИЧ

Виконуючий обов'язки заступника Голови ДФС – Радник податкової та митної справи І рангу з 21 серпня 2015 року.

Народився 6 вересня 1980 року у місті Харків. Освіта – повна вища, у 2002  році – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, спеціальність – адміністративний менеджмент, кваліфікація – економіст-менеджмент. 18 квітня 2003 року прийняв Присягу державного службовця. Спеціальне звання – Радник податкової та митної справи І рангу з 21 серпня 2015 року.

Під час роботи в СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Бамбізов Є.Є. спільно з начальником Феденко Г.М., вибудував схему, яка дозволяла уникати донарахувань платникам податків, які були задіяні у схемах ухилення від сплати податків. Особисто у змові з Феденко Г.М. контролював взаємовідносини крупних платників податків з підприємствами "підконтрольними" Курченко С.В. Сприяв у не проведенні перевірок ПАТ "Реал-Банк", який належав Курченку С.В. Особисто контролював проведення усіх перевірок крупних платників податків.

З лютого 2015 року був призначений на посаду першого заступника СДПІ з обслуговування ВПП у м. Одесі. За його пропозицією до СДПІ з обслуговування ВПП у м. Одесі був переведений начальник Харківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Мілютин Г.В., який у подальшому за протекцією Бамбізова Є.Є. був призначений на посаду начальника ГУ ДФС у Одеської області.

Під час перебування на керівних посадах ДФС у Одеській області, за наявною інформацією, Бамбізов Є.Є. контролював розповсюдження "сумнівного" податкового кредиту, сформованого підприємствами сільгоспвиробниками. Розповсюдження "податкового кредиту" здійснювалося на підприємства реального сектору економіки у Харківському та Київському регіоні. В теперішній час, контроль за розповсюдженням "податкового кредиту" здійснює начальник ГУ ДФС у Одеській області Мілютин Г.В. (який до вказаного призначення перебував на посаді начальника Харківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області, де сприяв безперешкодній діяльності підприємств підконтрольних Курченку С.В. за вказівкою Бамбізова Є.Є.), та його заступник Гулакова Н.О.

З грудня 2015 року Бамбізов Є.Є. був призначений на посаду начальника Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників.

За протекцією Бамбізова Є.Є. здійснюються призначення керівників регіональних ГУ ДФС, а також районних підрозділів ГУ ДФС. Так, за протекцією Бамбізова Є.Є. було призначено начальника ГУ ДФС у Харківській області Рибакова М.В., заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Хачатуряна Б.О. (підтримує дружні стосунки із Бамбізовим Є.Є.), керівників районних підрозділів.

За наявною інформацією Бамбізов Є.Є. створив умови щодо прикриття незаконної діяльності "конвертаційних" центрів, забезпечив переведення груп "конвертаційних" центрів на облік до ДПІ м. Києва та Київської області. Для цього, за негласною вказівкою останнього начальнику ГУ ДФС у Харківській області Рибакову М.В. та Хачаттуряну Б.О., було доручено забезпечити безумовне розірвання договорів про визнання електронних документів, з підприємствами, які входять до складу "конвертаційних" центрів. Внаслідок розірвання договорів, підприємства, які входять до складу "конвертаційних" центрів перереєструвались у ДПІ м. Києва та Київській області. За наявною інформацією винагорода за прикриття діяльності "конвертаційних" центрів складає 1,2% від загального обсягу.

Також, Бамбізову Є.Є., за прикриття діяльності, пов’язаної з ухиленням від сплати податків, участі у схемах мінімізації податкових платежів до бюджету, підприємствами реального сектору економіки – великими платниками податків сплачується 2% від загального обсягу. Надходження коштів контролює Бондар Л.М.

Згідно з податковою декларацією за 2015 рік, Бамбізов Є.Є. має в особистому володінні автомобіль ГАЗ-69, 1968 року. В той же час, Бамбізов Є.Є. використовує автомобіль AUDI A-7, BMW 7 серії, має інші автомобілі класу "люкс", та мототехніку. В теперішній час Бамбізов Є.Є. використовує автомобіль RANGE ROVER ДНЗ АХ 6485 ЕІ, який належить Горошко Вадиму Олександровичу.

Також Бамбізов Є.Є. займається незаконним відшкодуванням ПДВ за винагороду у розмірі 30% від суми відшкодованого ПДВ підприємства. Винагороду підприємства за вказівкою Бамбізова Є.Є. перераховують на рахунки підприємств підконтрольних громадянам Горошко Вадиму та Русецкому Анатолію, які займаються протиправною діяльністю, пов’язаною з незаконною конвертацією грошових коштів та які в подальшому перераховуються на підконтрольні офшорні компанії, та часткова за вказівкою Бамбізова Є.Є. перераховують на рахунки політичної партії "За життя", засновниками якої являються Рабінович В.З. та Мураєв Є.В.

За попередньою інформацією Мураєв Є.В. та Бамбізов Є.Є. перебувають у близьких стосунках. Мураєв Є.В. сприяє у кар’єрному зрості Бамбізову Є.Є., який в свою чергу допомагає Мураєву Є.В. у вирішенні певних комерційних питань, пов’язаних із податковим контролем.

У лютому 2017 року у Бамбізова Є.Є. та Бондар Л.М. проводилися обшуки під час розслідування кримінального провадження за фактом отримання незаконної винагороди у сумі 33 000 000 грн., за відшкодування ПДВ. Грошові кошти були вилучені у банківській скриньці, яка була відкрита на ім’я Бондар Л.М.

Довіреною особою Бамбізова Є.Є. є адвокат Демідов Микола Олександрович, який є засновником та керівником наступних підприємств:

- ТО "КОВЧЕГ 3000" код 36578051, УКРАЇНА, 08150, КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОН Р-Н, М.БОЯРКА, ВУЛ. 40 РОКІВ ЖОВТНЯ, БУД. 36;
- ТО "ТРІЛАЙН", код 37883930, УКРАЇНА, 61013, ХАРКIВСЬКА ОБЛАСТЬ, М.ХАРКІВ, КИЇВСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ШЕВЧЕНКА, БУД. 146, КВ. (ОФІС) 38;
- ТОВ "СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР РЕГЕНЕРАЦІЇ МАСЕЛ", код 37888771, УКРАЇНА, 04071, М.КИЇВ, ПОДІЛЬСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ОБОЛОНСЬКА, БУД. 39, КВ. (ОФІС) 28-А;
- ТОВ "КРЕОЛАЙТ", код 38908306, УКРАЇНА, 65114, ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ, М.ОДЕСА, КИЇВСЬКИЙ Р-Н, ПР-Т МАРШАЛА ЖУКОВА, БУД. 55, КВ (ОФІС) 74;
- ТОВ "УКР ЕНЕРГОРЕСУРС", код 39096010, УКРАЇНА, 65014, ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ, М.ОДЕСА, ПРИМОРСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. КАНАТНА, БУД. 16;
- ТОВ "ДЕЧЕІС-КОНСАЛТИНГ ГРУП", код 39225544, УКРАЇНА, 61135, ХАРКIВСЬКА ОБЛАСТЬ, М.ХАРКІВ, МОСКОВСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ГЕРОЇВ ПРАЦІ, БУД. 48- А, КВ (ОФІС) 65;
- ТОВ "РЕНІАГРОТРАНС ЛТД", код 39667718, УКРАЇНА, 65026, ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ, М.ОДЕСА, ПРИМОРСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ПУШКІНСЬКА, БУД. 2;
- ГРОМАДСЬКА ОРГАНIЗАЦIЯ "ЦЕНТР БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ", код 39810466, УКРАЇНА, 01015, М.КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ЦИТАДЕЛЬНА, БУД. 7, КВ. (ОФІС) 2;
- ГРОМАДСЬКА ОРГАНIЗАЦIЯ "ЦЕНТР ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ", код 39810492, УКРАЇНА, 01015, М.КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ Р-Н, ВУЛ. ЦИТАДЕЛЬНА, БУД. 7, КВ. (ОФІС) 2.

Дружина Бамбізова Є.Є. – Бамбізова Катерина Едуардівна, здійснює діяльність у сфері дизайну одягу.

В мережі Інтернет Бамбізов Є.Є. характеризується як хабарник та організатор злочинних схем.

В теперішній час схема роботи Бамбізова Є.Є. є наступною: заступник начальника ОВПП ДФС Бондар Л.М. відповідає за відбір та організацію перевірок великих платників податків, а також безпосередньо приймає участь у вирішенні питань пов’язаних з вирішенням позитивного питання, щодо відшкодування ПДВ платникам податків. Довірена особа Бамбізова Є.Є. та Бондар Л.М. – Макеєв Ігор, здійснюючі аналіз діяльності великих платників податків, висвітлює проблемні питання, схеми ухилення від сплати податків. На підставі проведеного аналізу вирішується питання проведення перевірок платників податків. У разі вирішення питання не здійснення донарахування за наслідками проведення перевірки, підприємствам пропонуються працювати з підприємствами, підконтрольними Горошко В.О. (конвертація грошових коштів, мінімізація податкових платежів). Враховуючі те, що Бамбізов Є.Є. та Бондар Л.М. тривалий час працювали в Харківському управлінні, та мають значні зв’язки серед керівників підприємств- великих платників податків, вони створили умови, за якими решта підприємств сплачує відсоток від загального обігу, за не втручання в діяльність підприємств. Аналогічна ситуація склалася з Одеським управлінням ОВПП ДФС. Керівник управління Тапала В.П. та його заступник Ломака Є.А. щомісячно передають Бамбізову Є.Є. грошові кошти в сумі 300 000 дол. США, які збирають з підприємств-великих платників податків. Вони особисто щомісячно привозять грошові кошти Бамбізову Є.Є. Відповідальним за здійснення аналізу та виявлення схем мінімізації в Одеському управлінні є Готвенський Олександр.

Відповідальним за отримання коштів з Львівського управління ОВПП ДФС, Дніпропетровського управління ОВПП ДФС, Запоріжського управління ОВПП ДФС є заступник Бамбізова Є.Є. Лепетюк О.В. він безпосередньо курирує діяльність вказаних управлінь, особисто отримує від керівників грошові кошти, які потім передаються Бамбізову Є.Є.

Заступник Бамбізова Є.Є. Лепетюк О.В

Крім того, за протекцією Бамбізова Є.Є. було здійснено призначення керівників ГУ ДФС у Харківській, Одеської. Так, ГУ ДФС у Харківській області очолює Рибаков М.В., який був заступником у Бамбізова Є.Є. підчас його роботи в ГУ ДФС у Одеської області. Заступником у Рибакова М.В. призначений Хачатурян Б.О., з яким Бамбізов Є.Є. підтримує дружні стосунки. Рибаков М.В. та Хачатурян Б.О. щомісячно передають грошові кошти особисто Бамбізову Є.Є., під час його перебування у м. Харкові, або привозять грошові кошти у м. Київ.

Начальник ГУ ДФС у Одеській області Мілютін Г.В. тривалий час працював разом з Бамбізовим Є.Є., та за його протекцією був призначений на посаду. В свою чергу він сприяв у призначенні на посаду заступника начальника ГУ ДФС у Одеській області Гулакової Н.Л. Відповідальним за здійснення аналізу та виявлення схем мінімізації в ГУ ДФС у Одеської області є Лиськов Сергій. Мілютін Г.В. та Гулакова Н.Л. щомісячно передають грошові кошти особисто Бамбізову Є.Є., під час його перебування у м. Харкові, або привозять грошові кошти у м. Київ.

Під час роботи в СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Бамбізов Є.Є. вистроїв схему, яка дозволяла уникати донарахувань платникам податків, які були задіяні у схемах ухилення від сплати податків.
Бамбізов Є.Є. в період 2013 року підтримував стосунки з керівниками наступних підприємств з метою уникнення відповідальності з боку комерційних та державних підприємств за винагороду.

- ЗАТ «Хлібзавод Салтівський», код 31340536;
- ТОВ «Салтівський-1», код 37093064;
- ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», код 31437750;
- ТОВ «Компанія «Сінта-фарм», код 38526039;
- ТОВ «Скорпіон РП», код 23317544;
- АТ «Харківобленерго», код 131954;
- ТОВ «Слобожанський миловар», код 30357250;
- ТОВ НПП «Хартрон Експрес», код
- ДП завод «Електротяжмаш», код 00213121;
- ПАО завод «Южкабель», код 00214534;
- ВАТ «Турбоатом», код 05762269;
- ПАТ «Стома», код 00481318;
- ПАО «Харківський машинобудівний завод «Світло шахтаря», код 00165712;
- ДП «Харківський завод шампанських він», код 30590422;
- АКІБ «УкрСібБанк», код 9807750;
- ТОВ ВК «Росса», код 22699070;
- ПАТ «Харківська ТЕЦ-5», код 5471230;
- ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», код 14210052;
- ТОВ «Омега Автопоставка» , код 33010822;
- ТД РБК;
- ТОВ ДК «Едельвейс», код 37091235;
- ПП «Едельвейс», код 34333055;
- АТ «Золоті Ворота», код 20015529;
- ПАТ «Харківгаз», код 26009240;
- ТОВ «Еста-Б'юті», код 36906808;
- ТОВ «Харківметал-2», код 1882999;
- ТОВ «Укртехналогіясервіс», код 21209684;
- ТОВ «Електрум-Харків», код 31557428;
- АТ «АВЕК і Ко Концерн», код 22649344;
- ТОВ «Відар ТД», код 38434096.

Також Бамбізов Є.Є. підтримував і підтримує стосунки з метою використання у схемах ухилення від сплати податків, та незаконного відшкодування ПДВ.

Плотніков Олексій Петрович, який у 2012-2013 рр був начальником Основянської податкової інспекції та на той час у даної інспекції знаходилась основна частина зареєстрованих підприємств підконтрольних Курченко.

Мураєв Євгеній Володимирович, 2012-2013 рр. був народним Депутатом 7 скликання від партії "Регіонів". В теперішній час народний Депутат опозиційного блоку.

Бамбізов Є.Є. також спілкувався та спілкується з представниками підприємств з ознаками фіктивності та так звані "площадки".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини