ГПУ поновила провадження щодо співпраці відомої транспортної компанії з росіянами

23.01.2020 10:00

Міністерство інфраструктури має сумніви щодо прозорості біографії та щирості намірів кандидатів на крісло голови МорАду. Про це заявив голова відомства Владислав Криклій, натякнувши на наявність конфлікту інтересів, пов’язаного з фірмою претендента, що виграв перший тур конкурсу – Івана Ніякого. У чому саме звинувачують компанію Ніякого та на якому етапі наразі перебуває розслідування – з’ясовувала Алла Легеза.

Важливо зауважити, що, як повідомила Генеральна прокуратура у відповіді на запит після виходу в ефір першого розслідування про потенційного очільника МорАду, прокурори Миколаївщини відновили закрите поліцейськими провадження.

Йдеться про те, що Миколаївський порт і фірма «Трансшип-Сервіс», якою керує охочий очолити МорАд Іван Ніякий, співпрацювали з російськими буксирами в акваторії Миколаївського порту два роки тому.

«У вересні 2017 року було розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190-ї ККУ. Це шахрайство», – коментує прессекретар прокуратури Миколаївської області Валерія Власова.

Ще одне провадження стосовно «Трансшипу» – від січня 2018, його порушили одеські поліцейські.

Працівники порту «Усть-Дунайськ» укладали договори з підконтрольними фірмами «Трансшип» і «Данубіус» та надавали їм у користування майно порту. За заниженою вартістю чи взагалі безкоштовно – поліція коментувати з цього приводу нічого не хоче.

Витяг з ухвали у справі №757/31006/16-к Фото: YouControl

Зверніть увагу, це вже друга справа за участі державного порту та “Трансшипу”, а вони продовжують співпрацювати до сьогодні, як розповів у коментарі телефоном Юрій Мартинюк, керівник Усть-Дунайського порту.

«Вантажі ми перевалюємо на одному причалі, як ми можемо не співпрацювати? Вони до нас звертаються, ми надаємо послуги», – підтвердив пан Мартинюк.

І, нарешті, ще одна кримінальна справа від травня 2019-го – у НАБУ. Вона стосується працівників держпідприємства «Адміністрація морських портів України», Миколаївського порту та навіть Мінінфраструктури. Службові особи зловживали владою в інтересах фірми з групи «Трансшип».

Як повідомила речниця НАБУ Світлана Олефіра, справа дійсно відкрита в НАБУ під процесуальним керівництвом САП – за зловживання владою та відмивання коштів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини