• Цей матеріал доступний наступними мовами :
  • Укр

ГПУ – перезавантаження: нова влада анонсує боротьбу зі старими корупціонерами

10.09.2019 16:00

Масштабна реформація Генпрокуратури: новий очільник ГПУ Руслан Рябошапка анонсував кадрові чистки і глобальні зміни. Представників старої влади, зокрема усіх заступників, буде звільнено. Чи з’явиться шанс поновити гучні справи та притягнути до відповідальності топових корупціонерів – аналізувала Христина Кришиха.

Серед пріоритетів оновленої ГПУ – боротьба із так званою «елітною» корупцією, тобто справи про високопосадовців і їхні мільйонні статки. А щоб хабарників і крадіїв держбюджету було легше притягнути до відповідальності – парламентарі вже взялися за необхідні для цього законопроєкти.

«У нас на сьогодні на порядку денному 3 законопроєкти: щодо роботи Вищого антикорупційного суду, щодо інституційного механізму запобігання корупції і щодо конфіскації незаконних активів, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування», – анонсує Анастасія Красносільська, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

У парламенті анонсували низку антикорупційних законопроєктів

Чимало поправок, купа зауважень до законів, та в одному усі нардепи сходяться – корупціонерів потрібно саджати за ґрати. При цьому отримати таки сповна мають і ті, кому пощастило вислизнути завдяки старій системі.

А чиновників, яким злодіяння зійшли з рук, у нашій країні, на жаль, сотні. Однією з найрезонансніших історій про вседозволеність і безкарність корупціонерів можна назвати справу колишнього народного депутата Ігоря Скосаря, який в прямому ефірі одного з українських телеканалів просто зізнався, що за місце в політичній партії давав хабар, та згодом про це «забув».

Читати також:

Коментарі


X