ГПУ арештувала понад 100 квартир суддів в ЖК “Новопечерські Липки”

24.10.2018 17:16

22 жовтня Генеральна прокуратура України арештувала 110 об'єктів нерухомості, які привласнили собі судді господарчих судів України у період з 2010 і до 2014 років.

Про це інформує "112 Україна".

Слідчими управління виявлено 110 об'єктів нерухомості (квартири, нежитлові приміщення і паркомісця), розташованих у житловому комплексі "Новопечерські Липки" в центральному районі міста Києва, які дають підстави вважати їх предметами легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом суддями.

Рішенням слідчого судді Подільського районного суду Києва від 9 жовтня на об'єкти накладено арешт з метою забезпечення можливої конфіскації, цивільних позовів та відшкодування заподіяних збитків.

У Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ наголошують, що досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вчинення низки злочинів як керівництвом, так і окремими суддями господарських судів України, продовжуються.

Зокрема, 2 жовтня повідомлено про підозру колишньому голові Вищого господарського суду у створенні злочинної організації та участі в ній із залученням окремих керівників та суддів господарських судів, працівників апарату цих судів, адвокатів, арбітражних керуючих та інших осіб.

Підозрюваному інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 368-2, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 375, ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України, його оголошено в розшук.

Нині він переховується від органу досудового розслідування в одній із країн Євросоюзу.

"Однак через своєрідне трактування законодавства судами двічі скасовано обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і, як наслідок, відмовлено у обранні такого запобіжного заходу, що суттєво перешкоджає екстрадиції вказаної особи", - стверджують у ГПУ.

До того ж 15 жовтня затримано одного з підозрюваних у безпосередній участі в діяльності вказаної злочинної організації. Зазначена особа на цей час є адвокатом і підозрюється в організації та забезпеченні легалізації вищезазначених доходів та подальшому управлінні таким майном. Затриманій особі повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255 КК України, і 18 жовтня рішенням слідчого судді обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 4,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України в рамках розпочатого кримінального провадження викрили колишнього заступника голови Вищого господарського суду на фінансуванні терористичних організації "ДНР" і "ЛНР".

У липні 2018 року завершено досудове розслідування і ще триває ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, підозрюваним (колишнім заступником голови Вищого господарського суду України) у втручанні в діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду, а також постановленні завідомо неправосудного судового рішення з корисливих мотивів та інших особистих інтересів.

Читайте також: "Друге Межигір’я: у поплічниці Януковича Лесі Софієнко забирають самозахоплену землю".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини