Головний коп Голосіївського району пообіцяв “СтопКору” піти у відставку, якщо підтвердиться зв’язок поліції з піщаними браконьєрами на Видубичах

30.08.2017 14:56

У Голосіївському УП ГУ Нацполіції України проведуть усі необхідні слідчі дії та притягнуть до відповідальності осіб, які проводили незаконний видобуток, складування та реалізацію піску по вулиці Промисловій, 4 у Києві. Окрім того, правоохоронці відкидають усі звинувачення у кришуванні точки та зв'язках із піщаними нелегалами. У разі якщо факти корупції в управлінні підтвердяться, начальник Голосіївського управління поліції Сергій Куленко піде з посади. У цьому він особисто запевнив журналістів "СтопКору" під час зустрічі.

"Окрім того, правоохоронці зазначили, що готові до співпраці з журналістами та громадськими активістами. Візьмуть до уваги та долучать до матеріалів справи усі факти та докази, надані нами", – зазначили журналісти "СтопКору".

"Наразі поліцією Голосіївського району внесені відомості до ЄРДР від 23.08.2017 за фактом захвату об'єкту водного фонду за по факту ст. 239-2 КК України та ст. 240 ККУ "порушення видобутку надр".

За цей час правоохоронці не звернулися до суду для проведення обшуку та арешту незаконного намитого піску", – додали юристи проекту.

Нагадаємо, представники громадських організацій Києва вимагають ліквідації точки з незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій, 4 у районі Видубичі.

Напередодні на точку незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій на Видубичах у Києві звезли сто молодиків спортивної статури, які погрожували фізичною розправою громадським активістам. Мітингувальники тиждень чергують біля точки з вимогою її ліквідації. Це вже не перша спроба розігнати мирну акцію.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". Про це свідчать дані ГО "Демократичний контроль". Представники організації добиваються закриття нелегальної точки та арешту спецтехніки. За словами голови активіста Олександра Скорохода, за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

"Точка працює на березі Дніпра. За нашими підрахунками, за добу ділки намивають близько 10 тис м куб піску. Доставлять пісок з місця видобутку баржами і тут же реалізовують за готівковий розрахунок. Суми заробітку

браконьєрів коливаються від 200 до 300 мільйонів гривень на рік. З цих коштів ділки не сплачують жодних податків, гроші йдуть до кишень бізнесменів. Серед клієнтів підприємців – відомі будівельні компанії. Так, під час нашої акції протесту з вимогою зупинити незаконний бізнес, під завантаження приїздили кілька вантажівок і одразу розвертались. На наші вимоги показати дозвільні документи на видобуток та реалізацію піску, підприємці відмовились.

За нашою інформацією, за цією точкою стоїть ТОВ "Мостобуд", яке змінило назву з ПП "Київмостстрой" та не змінило принципів роботи. Ця компанія стала скандально відомою через незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За моїми даними, підприємство має величезні суми боргових зобов’язань та перебуває на стадії ліквідації. Однак це не заважає ділкам без жодних дозволів видобувати та збувати пісок. За словами слідчих поліції, які приїхали за нашим викликом, представники товариства мають лише договір на оренду земельної ділянки по вулиці Промисловій.

На береговій лінії проклали трубу з земснаряда до берега по вул. Промислова, з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ПАТ "Мостобуд" на праві оренди з 2015 р. Обсяги реалізації: близько 5 – 6 тис м  куб на добу", – розповів представник ГО "Демократичний контроль" Олександр Скороход.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини