Голова штабу Бориса Приходька може стати третім в історії України ув’язненим за побиття журналістів

13.03.2020 11:00

Торік в Україні задокументували 87 випадків побиття представників преси, проте лише двом нападникам судді оголосили вироки. Зокрема, йдеться про осіб, що перешкоджали діяльності журналістів «СтопКору» Лілії Ткачук та Роману Бочкалі. Чи стане справа проти помічника нардепа Приходька ще однією перемогою медійників? Докладніше про це – у матеріалі Наталії Дігтяр.

Стаття, за якою відбувається провадження в суді, може стати третім прецедентом за всю історію журналістики в Україні. Йдеться про перешкоджання професійній діяльності, а також завдання тілесних ушкоджень.

Досі ж, як переконаний координатор «СтопКору» Роман Бочкала, нападники залишаються безкарними.

«Перед вами стоїть журналіст, який в 2012 році виграв справу за ст. 171, на той момент за цією статтею не було взагалі жодної практики. В Україні і в реєстрах судових рішень не було відповідних рішень, тому, можливо, це було взагалі першим подібним рішенням.

На жаль, воно не стало прецедентом, і на сьогодні ми бачимо, що стаття 171 фактично не працює. Єдине, що змінилося – це принаймні стали порушувати справи, принаймні почали вносити справи порушені за ст. 171, бо раніше це фіксували як «хуліганку», чомусь правоохоронці не бачили порушення саме цієї статті», – наголосив Роман.

Роман Бочкала у 2012 році виграв першу в Україні справу за ст. 171

Тому, щоб довести справу до логічного завершення та притягнути винних до відповідальності, ГО «Стоп корупції» співпрацює зі слідством. Детальніше про результати резонансної справи ми повідомимо у наступних випусках.

Тож обов’язково підпишіться на наш Ютуб-канал, аби не пропустити найцікавіше.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X