Голова президентського Офісу Єрмак хоче засекретити розмови провідних чиновників

Плівки Єрмака вже були, тепер буде закон Єрмака? Очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак ініціював проєкт документу, що забороняє прослуховувати та публікувати розмови високопосадовців. Чи має «права рука» Зеленського на це право та що думають про новий закон парламентарі? Дізналась у народних обранців Христина Кришиха.

Як пояснив представник «Слуги народу» Євген Брагар, повноваження голови президентського Офісу визначаються підзаконними актами та указами голови держави і полягають у забезпеченні діяльності гаранта. І, на його думку, Єрмак за межі цих повноважень не виходить.

Його колега за фракцією Дмитро Костюк вважає: очільник Офісу Президента передусім має займатись саме адміністративною діяльністю установи. Хоча в Україні традиційно склалось так, що власник цієї посади активно втручається в політику держави – як от Медведчук чи Литвин при Кучмі.

«Зараз все ще не так критично – парламент живе своїм життям, без особливого контролю. Але, звісно, в якісь моменти голова Офісу Президента може перетягувати на себе ковдру. Завжди є небезпека, що хтось почне виконувати функції, які йому не належать. Голова Офісу Президента не має законодавчої ініціативи, а отже, не може вносити будь-який законопроєкт», – зауважив Костюк.

Kostyuk
"Голова Офісу президента не має законодавчої ініціативи", – нардеп Костюк

Погоджується з ним і Євген Івченко з «Батьківщини». Проте уточнює: проблема не у персоналіях, а в тому, що за Конституцією нашої країни президентська гілка влади має забагато повноважень. Тому у наших реаліях очільник Офісу Президента є впливовою фігурою.

Щодо нового законопроєкту депутат зазначає: ідея йому зрозуміла, але треба докладніше вивчити текст – чи немає там положень, які «наступають на права і свободи громадян та журналістів».

Опозиціонерка Наталія Королевська стверджує: війною зі ЗМІ державні мужі точно не покращить життя людей в Україні. А от представник пропрезидентської фракції Юрій Камельчук вважає, що іноді головне – не покарати корупціонера при владі, а «не зашкодити при цьому країні в цілому». Конфлікту інтересів у діях Єрмака нардеп не вбачає.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини