Голова Нацбанку України зробив важливу заяву щодо боргів країни

21.06.2018 13:40

Яків Смолій озвучив оптимістичний прогноз щодо боргів України. Голова НБУ заявив, що виплатити борги можна коштом власного бюджету. Тобто просити допомоги у зовнішніх кредиторів нема потреби.

Новину передає "Преса України".

Голова Національного банку України Яків Смолій зробив важливу заяву щодо боргів країни. За його словами, Україна може їх погасити й при цьому їй не потрібне зовнішнє фінансування. Зокрема, з боку МВФ. Тим не менше, співпрацю з фонду з Києвом він вважає важливою. Зокрема, для проведення реформ, розвитку та репутації.

"Подальша співпраця з МВФ є запорукою довіри інвесторів і впливає на вартість боргового капіталу для України", – додав він.

Смолій особливо наголосив на тому, що обсяг міжнародних резервів України достатній для виплати боргів до кінця 2020 року. Як повідомлялось раніше, український прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що зовнішній борг України став непідйомним. За його словами, лише у 2018 році для обслуговування боргів необхідно виплатити 130 млрд гривень.

Раніше експерти зазначали, що Україна опинилася на порозі дефолту. Причина цього – великі борги перед зовнішніми кредиторами, повільний темп росту економіки та реформ у країні. Крім того, глава Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук наголошував, що без зовнішньої допомоги українська держава не впорається з боргами.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини