Голова Гощанської ОТГ активіст Микола Панчук розповів про перспективи розвитку регіону

04.12.2020 14:54

Медик, волонтер і підприємець Микола Панчук закоханий у рідне містечко Гощу на Рівненщині  і ніколи в житті йому не зраджував.  Його добре знають як голову ГО «Волонтерський рух «Спільно Гоща», який організував активну допомогу військовослужбовцям.  На місцевих виборах 25 жовтня його вдруге обрали головою рідної ОТГ.

Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

«Люди надали кредит довіри ще на 5 років. Мрію нашу громаду зробити успішною. Щоб люди в цій громаді були задоволені життям, допомагали та підтримували один одного. Ці 5 років хочу присвятити саме цій роботі. Тільки вже в масштабах громади», - поділився Микола своїми думками.

До лав всеукраїнської громадської організації «Стоп корупції» пан Микола приєднався зовсім недавно, але саме активна громадська позиція вже вдруге допомогла йому здобути підтримку людей на виборах. 5 років тому в його передвиборчій програмі було прописано:  влада повинна працювати чесно. Саме з цього і починається довіра, підтримка. Микола дізнався про «Стоп корупції» і зрозумів, що його погляди і життєві принципи збігаються з позицією антикорупціонерів. З цього і почалася плідна співпраця.

Микола Панчук пишається тим, що основні завдання та цілі, що були задекларовані в передвиборчій програмі на 5 років, виконав.

Беззаперечна гордість – створення і діяльність  ГО «Волонтерський рух «Спільно Гоща».

Радіє Микола і за створення рибальського клубу. За його ініціативи зони, поділені браконьєрами, відстояли, вдалося згуртувати людей довкола благоустрою ставка. У списку досягнень -  створення шахового клубу «Патріот» - на честь мрії вже загиблого шахіста. Голова ОТГ й сам захоплюється шахами.

Крім того, на посаді голови йому вдалось залучити гранти, інвестиції. Минулого року за грантом Міністерства освіти навіть всеукраїнський фестиваль у Гощі провели.

Голова ОТГ на Рівненщині Микола Панчук  народився в Гощі і після закінчення медичного закладу повернувся додому працювати.  Займався волонтерством, підприємництвом. 20 років пропрацював в медицині. Коли медикам не виплачували заробітну плату, аби вижити, працював барменом. Замітав зал, нарізав піцу, розливав напої. Далі була власна справа. Улюблена, вже тоді він не думав про гроші.

«Було цікаво створювати робочі місця, будувати об’єкти. Класна команда була. Потім ці ж люди навчилися і самі створили свій бізнес».
Микола Панчук, голова Гощанської ОТГ, вважає рідне містечко найкращим місцем на Землі Фото: з власного архіву М. Панчука

Чоловік вважає, що  волонтерство змінило його повністю. На якийсь час  залишив свою підприємницьку діяльність і вирішив, що далі допомагатиме військовослужбовцям. Допомагає і досі.

«2014 рік. Побиття наших дітей, українців на Майдані. В ту ніч я взяв із собою друзів, однодумців і ми туди відправилися. Стояли. Зі мною були тоді Тарас Гоменюк, Василь Бук, Володимир Матвіюк. Спали на бетонних підлогах. Пригадую вночі дзвінок: «Йде «Беркут», розганяти. Бити. Ми йшли, дорогою збираючи якісь палки, що було можливо, аби відбиватися. Тоді я сказав Тарасу: «Хлопці, ви ще не маєте дітей. Певно, найкраще, вам піти звідси. Його відповідь була: «А у вас троє. То кому із нас іти?» Тоді ми залишилися у боротьбі разом. І досі йдемо пліч-о-пліч. Вистояли тоді. Тримаємося і зараз», - ділиться спогадами голова ОТГ.

З Майдану Микола  Панчук повернувся в Гощу і для допомоги українським захисникам використав власні гроші. Розпочав зі свого маленького кабінету: завозити речі, перші каски, бронежилети. Далі почали звертатися люди. Однодумець Ярослав Калька запропонував ідею створення ГО «Волонтерський рух «Спільно Гоща», і Микола Панчук очолив організацію.

«Багато людей тоді долучилося до ГО: здавали одноденні заробітки, допомагали продуктами, працею. Кожна копійка обліковувалася, ми звітувалися і в соціальній мережі, і в місцевій газеті. Допомога була колосальна», - згадує Панчук.

Тоді ж почалися поїздки в зони бойових дій. Перша поїздка – Дебальцеве. Далі – майже усі гарячі точки…

Батько трьох дітей Микола Панчук з дружиною Фото: Особистий архів М. Панчука

ПРОБЛЕМИ

Голова ОТГ, яка об’єднує 40 (!) населених пунктів, щодня бачить усі кричущі проблеми віддалених від столиці сіл. Проблемою № 1 вважає сміття. Стихійні сміттєзвалища оточили села, бо людям нікуди дівати гори сміття, яке щороку накопичується.

Вода - найперша потреба людини. Утім у регіоні це – серйозна проблема. У криницях низький рівень води. А її якість щороку знижується через забруднення водойм.

Та наймасштабніша проблема регіону – це збереження сіл. На Рівненщині багато сіл вмирає. У деяких селах навіть інтернету досі немає! Через відсутність інфраструктури, культурного життя і роботи молодь залишає Гощу і прилеглі села і вони занепадають.

РІШЕННЯ

Для ефективного розв'язання проблем потрібна команда – вважає Микола Панчук.

«Зібрати до команди однодумців, професіоналів. Людський потенціал є надзвичайно важливим. Насамперед – забезпечення виконання планів, цілей, завдань. Робота депутатського складу – не тільки на час сесій приймати рішення, а щоденно працювати на розвиток громади. Гуртування людей. Залучення інвестицій. Інвестори, партнери. Наші земляки, які мають досвід і можуть допомогти», - пояснює голова ОТГ.

На практиці ж власною ініціативою впроваджує нові проєкти, які можуть активізувати людей, депутатський корпус, підприємців.

«Якщо сміття прибрати з населеного пункту, люди приберуть його і з голови. Навчаться цінувати та поважати один одного», - каже Панчук.

За ініціативи голови в Гощі вже встановлені контейнери для сортування сміття. На черзі – села ОТГ. Панчук вбачає за необхідне компостувати сміття, а не спалювати, залучати інвесторів для побудови сміттєпереробних підприємств.

Проблему з водою у Гощі розв'язують за допомогою об’єднання зусиль підприємців, волонтерів, жителів, депутатів, спілки рибалок: разом проводять толоки, розчистку водойм і берегів. Потрібна реконструкція дамб.

Відродження сіл регіону – пріоритетна задача голови Гощанської ОТГ. Для досягнення цієї мети Панчук активно залучає грантові гроші, шукає інвесторів, сприяє розвитку соціальної відповідальності бізнесу. Нещодавно підприємці облаштували дзеркалами танцювальну залу Гощанського будинку культури тощо. А торік отримали грант міністерства освіти для проведення всеукраїнського культурно-історичного фестивалю «Добре поруч». Залучення нових інвесторів, відкриття нового бізнесу в регіоні сприятиме поповненню скарбнички ОТГ, а отже відкриває можливості для розвитку інфраструктури віддалених сіл, розбудови місць відпочинку, соціальних і культурних об’єктів, - вважає голова ОТГ.

«Ми маємо  оживити села. Аби поверталася молодь, діти. Аби там були хороші умови життя. Дороги, інтернет, медицина, культура», - резюмує антикорупціонер Микола Панчук.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини