Голос води: “СтопКор” очікує на результати експертизи зразків з річки Рось

20.06.2019 13:54

Буденна аварія чи "другий Чорнобиль? Внаслідок подій 9 червня хімікати, які потрапили до річки Рось, за лічені години знищили тутешню флору й фауну і досягли Білої Церкви. Невдовзі місцева влада прозвітувала: ситуація під контролем, хімікати вже розчинилися. Але чи це справді так? "СтопКор" проводить власне розслідування – подробиці у репортажі Артема Поліковського.

Як зауважує громадський інспектор з охорони довкілля Костянтин Варшавський, такі речовини у будь-якому випадку не зникають, вони змішуються з водою, відсоток завжди досить високий: "При попаданні однієї тонни інсектицидів у воду при максимальному змішуванні там буде великий відсоток хімікатів у літрі води… Це небезпечно. Тому це катастрофа".

Маємо офіційні результати дослідження води у річці Рось: згідно з висновком, все у межах норми. Але є вагомий нюанс. Це показники води, яку відібрали у місцях питного водозабору. Там зазвичай сильна течія, зауважують фахівці, і це може вплинути на якість аналізів. 

Саме тому представники "СтопКору" виїхали у рейд вздовж небезпечної річки, щоб на власні очі оцінити масштаби катастрофи.

"Коли я побачила, що люди все одно випасають там тварин, качок туди виводять, корів, які п'ють воду з цього озера, і як люди спокійно виловлюють рибу – на це неможливо дивитися спокійно. Я бачила, в якому стані зараз річка", – коментує журналіст Інна Кучерова.

Ось як зараз виглядає місце аварії: водойму неначе накрили білим покривалом, на якому не залишилось жодного чистого місця. 

Це вапно, яким засипали ділянку, щоб знешкодити отруйну речовину. Стопкорівці взяли зразки ґрунту, оскільки через велику концентрацію хімікати могли дістатися до підземних вод, а це може отруїти воду у колодязях в сусідніх селах.

Далі знімальна група вирушила безпосередньо до Білої Церкви. Хіміки, які проводитимуть дослідження, дали нам строгі інструкції, як правильно робити забір води. Всі зразки журналісти того ж дня передали до Науково-дослідницького інституту судових експертиз, щоб отримати вичерпні пояснення, чи могла така кількість добрив розчинитися за декілька днів.

Упродовж тижня ми отримаємо результати незалежної експертизи води у річці Рось. Про все, що нам вдасться дізнатися, "СтопКор" обов’язково повідомить у наступних випусках.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X