Голландські інвестори на Житомирщині і далі порушують українське законодавство (відео)

21.08.2020 18:00

На Житомирщині проводять комплекс слідчих дій у рамках розслідування кримінального провадження щодо протиправної діяльності норкової ферми «Профуна».

Profuna
На "Профуні" відбулись обшуки Фото: СтопКор

Як уже раніше повідомлялося, жителі сіл Сінгури та Пряжів разом із громадськими організаціями «Стоп корупції», «Інститут розвитку суспільства через право» та «Клуб Сінгурівської водойми», разом із своїми адвокатами із адвокатського об'єднання «Екобезпека» другий рік виборюють право на чисте і безпечне довкілля громади, яка потерпає від норкової ферми «Профуна», побудованої голландським горе-інвестором.

Звіроферма побудована з порушенням усіх правил екологічної безпеки та вимог санітарно-епідеміологічного законодавства, що встановлено адміністративними судами двох інстанцій, які постановили призупинити діяльність норкової ферми ТОВ «Профуна».

Попри набуття рішеннями суду законної сили власники підприємства-порушника ухилялись від виконання судового рішення.

Як наслідок жителі сіл Сінгури та Пряжів, а також вищезгадані організації неодноразово зверталися до поліції із відповідними заявами про вчинення злочину, а саме – умисного невиконання рішення суду.

Profuna
Відходи норок не дають селянам дихати Фото: СтопКор
Profuna
Фото: СтопКор

20 серпня в офісних приміщеннях та на виробничих потужностях ТОВ «Профуна» проведено обшуки, під час яких зафіксовано невиконання рішення суду, в т.ч. наявність на норковій фермі близько 44 тисяч голів норок, які незаконно і далі утримувалися ТОВ «Профуна».

До обшуку були також залучені фахівці Держекоінспекції, які здійснювали відбір проб ґрунту, забрудненого продуктами життєдіяльності тварин.

«Громадськість довго чекала на адекватну реакцію правоохоронних органів щодо порушень законодавства, які вчиняються вже упродовж двох років цим підприємством. Разом із громадськістю ми власними силами домоглися призупинення діяльності норкової ферми в судовому порядку. Проведення активних слідчих дій і належного досудового розслідування свідчить про те, що правоохоронні органи не залишаються осторонь проблеми та не дозволяють нехлюйським чином ставитися до нашого законодавства та українського суду. Дуже сподіваюсь на всебічне розслідування кримінального провадження та притягнення винних до відповідальності», – зазначив партнер адвокатського об'єднання «Екобезпека» Іван Проданик.

Наразі слідство у цій справі триває.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини