Годує 12 сіл: завод «Подільський цемент» став найбільшим платником податків на Хмельниччині

300 мільйонів євро інвестицій – саме стільки вклали власники для того, аби ввести в експлуатацію сучасну лінію з виробництва цементу. У селі Гуменці, неподалік від Кам'янця-Подільського працює завод «Подільський цемент», який входить до складу всесвітньої групи CRH. Підприємство фактично годує мешканців 12 сіл. Що стане з ними, якщо виробництво зупиниться? Докладніше про це – у репортажі «СтопКору» з Хмельниччини.

Підприємство працює тут більше пів століття, з 1999-го входить до складу CRH, а у 2008-му закордонні власники вклали сотні мільйонів євро в новітні технології. Підприємство перейшло на сучасний, так званий «сухий» спосіб виробництва і стало найефективнішим виробником клінкеру в Європі та найпотужнішою виробничою лінією в Україні.

«Було обрано, на мій погляд найбільш правильне рішення – переобладнати завод новою, найсучаснішою лінією виробництва. Що було зроблено: була повністю побудована одна лінія від початку до кінця – від сировинних матеріалів до відвантаження цементу. Цифра, яку ми витратили, досить суттєва – біля 300 млн євро», – розповідає голова правління АТ «Подільський цемент» Анна Діакова.

cement_57
Анна Діакова Фото: СтопКор

Таким чином, держава отримала величезні інвестиції у власне виробництво. З того часу і дотепер підприємство – лідер за надходженнями до бюджету в Хмельницькій області.

Зараз завод є повністю європейським в плані охорони праці, якості продукції, виробництва та управління.

У цьому знімальна група «СтопКору» змогла пересвідчитись особисто. Після того, як журналісти пройшли інструктаж з техніки безпеки та переодяглися у спеціальний захисний одяг, вони попрямували на виробництво. Окрему увагу тут, як і на інших заводах, приділяють охороні праці. На підприємстві діють суворі правила, завдяки яким імовірність нещасних випадків або травм зводиться майже до нуля.

Хоч завод і належить закордонній компанії, та сфокусовано його роботу саме на потребах України. Це стосується й інвестицій в інфраструктуру, захист довкілля та енергозбереження.

cement_55
АТ "Подільський цемент" є ключовим роботодавцем і платником податків у регіоні Фото: СтопКор

Наразі на заводі працює близько пів тисячі осіб. Майже всі вони – місцеві. Підприємство розташоване в Гуменецькій територіальній громаді, до складу якої входить 12 сіл.

Як зазначає голова Гуменецької сільської територіальної громади Інна Абдулкадирова, в 2020 році від цементного заводу в бюджет сільської ради надійшло 35 млн грн.

«Я вважаю, що це великий внесок, це найбільший платник податків, який є в нашій громаді. У нас є близко 80 підприємців по всій громаді, але основний – це цементний завод, і ми в дуже хотіли, щоб він працював, а люди мали робочі місця», – зауважила пані Інна.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини