Годі тягнути! Правоохоронці Херсона визнали факт затягування з розслідуванням кримінальних проваджень щодо рейдерства “Херсонбуду”

08.07.2019 13:41

Активісти «Стоп корупції» виїхали до Херсона, аби з’ясувати на якому етапі слідство у кримінальних провадженнях проти учасників рейдерського захоплення майна підприємства ПАТ «Херсонбуд». За наявною інформацією, майже за 2 роки розслідування жодному рейдеру не оголошено підозру. Та через таке затягування страждають люди – співробітники найбільшої будівельної кампанії Херсона та інвестори, які вклали гроші у будівництво і чекають на своє житло.

Журналісти «СтопКору» зустрілися з інвесторами житлового будинку по вул. Чорноморській, 6. Люди обурені затягуванням ходу слідства і навіть звертались до прокуратури. За словами інвесторів, дії рейдерів паралізували завершення будівництва і вони залишились без квартир.

Раніше журналісти «Стоп корупції» з’ясували, що захоплення підприємства відбувалось за причетності депутата Херсонської міської ради Володимира Сальдо. Цікаво, що сьогодні він намагається потрапити до Верховної Ради.

Активісти і журналісти «СтопКору» завітали до Херсонського міського та обласного відділення поліції і прокуратури, провели мітинги і вимагали оголосити підозри замовникам рейдерства і реєстраторам, які відверто порушували закон та вчиняли реєстраційні дії попри Постанову Мінюсту і рішення Верховного суду, якими визнано незаконність перереєстрації корпоративних прав та майна ПАТ «Херсонбуд» на підставних осіб з кола депутата Сальдо.

Нагадаємо, 2 роки тому, у червні 2017 року, група осіб, за якими, як стало відомо, стоїть екс-мер Херсона Володимир Сальдо, з метою заволодіння майном підприємства на суму більше 500 млн гривень, підробили рішення власника ПП «ВФ «Паритет» про продаж частки в статутному капіталі ТОВ «КПД-5С» – фірми, в якій зберігалося майно ПАТ «Херсонбуд». Надалі чимало державних реєстраторів і нотаріусів за цими підробними документами переписали на рейдерів частки майна ПАТ «Херсонбуд» – будівельної компанії, яка належить родині Почесного громадянина Херсона Бориса Сандіка. Чисельні суди довели факт рейдерства. Втім, ані замовники рейдерства, ані виконавці – нотаріуси і реєстратори – досі не покарані через зволікання правоохоронних органів Херсона.

Щодо зазначених подій СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у багатьох кримінальних проваджень. Однак, як було встановлено представниками ГО «Стоп корупції», усі дії правоохоронних органів, органів прокуратури та навіть суддів під час проведення досудового розслідування свідчать про односторонність у здійсненні правосуддя та досудового слідства.

На сьогодні жодній особі не було повідомлено про підозру, не виконуються вимоги та законні клопотання сторін про проведення повторних почеркознавчих експертиз та інших слідчих дій. Розслідування кримінальних проваджень фактично не здійснюється, слідство затягується, факти підтасовуються та заплутуються рішеннями судів та реєстраційними діями ручних державних реєстраторів, та навіть суддями, яких в народі вже прозвали «ручні судді-нотаріуси».

ГО «Стоп корупції», як громадська організація, звернулась до правоохоронних органів з вимогою розібратися у вищенаведеній ситуації. Активісти вимагали повідомити про підозру реєстраторам, а також замовникам і учасникам рейдерства – Сальдо В.В., Холіну О.І., Лободі М.Т., Рошаку М.С., Ромащенко Р.О., Цепєлєву О.О. та Чернієвському О.Г. за ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України, ч. 2 ст. 358, ч. 1 ст. 206-2, ч. 2 ст. 384 КК України. У зверненні ГО «Стоп корупції» до правоохоронних органів йдеться:

- Повідомити причини затягування слідства та чому на сьогоднішній день у всіх кримінальних провадженнях не було повідомлено жодній особі про підозру, як того вимагає чинне законодавство.

- Повідомити, чи відомо керівникам Херсонської місцевої прокуратури та Херсонського відділу поліції ГУ НП в Херсонській області про факти викладені у цьому зверненні (зокрема, щодо одностороннього характеру слідства), про явно корупційні зв’язки правоохоронців із замовниками злочину, щодо затягування слідства та інших дій покликаних для вирішення питання на користь замовників, і, якщо так, то які дії керівниками було прийнято з цього приводу та які дії планується здійснити».

До учасників акції протесту під управлінням поліції вийшов заступник начальника слідчого відділу Віктор Баранецький. Він пообіцяв розібратися та надати вичерпну відповідь щодо ситуації вже 11 липня.

Активісти також з’ясували, напередодні слідчого по справам ПАТ «Херсонбуд» вже притягнули до дисциплінарної відповідальності через затягування справ та призначили нову слідчу групу.

«Вивченням встановлено, що стан досудового слідства … не відповідає вимогам діючого кримінального процесуального законодавства та потребує активізації», – повідомили у слідчому управлінні Херсонського міського управління Нацполіції.

А в прокуратурі активістам не зраділи і навіть зустріли з нарядом поліції через начебто заборону відеозйомки. Однак керівнику Олексію Кравченко не вдалося уникнути спілкування. Він пообіцяв протягом доби повідомити нову слідчу групу про стан справ і протягом 10 днів надати відповідь на звернення «Стоп корупції». Журналістам стало відомо, що Херсонська міська прокуратура, яка веде процесуальне розслідування кримінальних проваджень, напередодні також офіційно визнала факт затягування справ та надала письмові вказівки слідчому.

Останнім активісти відвідали відділ державної реєстрації Херсонської міської ради. Вони поспілкувались з керівником відділу Купліванчук Г.П., яка відхрестилась від свого підлеглого Бондаренко Д.О. Вона заявила, що не стежить за законністю реєстраційних дій, які він проводить. А Бондаренко Д.О., який вніс останні реєстраційні записи в реєстр, через які ПП «Паритет» не відновило свої корпоративні права відповідно до рішення Верховного суду, розповів, що не знає про стан кримінального провадження, відкритого за цим фактом і що на допит його не викликали. Та журналістам стало відомо, що до справи вже долучені копії документів, які можуть бути доказами, підтверджуючими вчинення Бондаренко Д.О. злочину, передбаченого чинним законодавством.

Журналісти і активісти надалі стежитимуть за ходом слідства щодо рейдерства будівельної компанії у Херсоні.

Раніше ми писали: "Ні тортурам у ДФС: у Києві фіскалам влаштували протест через знущання над підприємцем у Дніпрі".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини