“ГО “Стоп корупції” розпочинає рух “за законні будівництва”, – голова проекту Тарас Лилик

04.08.2017 11:53

Громадська організація "Стоп корупції" запускає новий безпрецедентний рух "За законні будівництва". У планах ініціатора проекту та очільника ГО "Стоп корупції" Тараса Лилика пошук разом із командою скандальних об'єктів, доведення незаконності будівництва та зупинення протиправних дій забудовників. Детально про нову ініціативу Тарас Лилик розповів в інтерв'ю.

 

Тарасе, чим продиктована ідея створення руху "За законні будівництва"?

Процеси будівництва нерозривно пов'язані із потребами суспільства – житлові забудови, соціальне житло, об'єкти інфраструктури, торговельні центри – усе це продиктовано розвитком та постійно зростаючими потребами українців.

Окрім того, галузь забезпечує робочими місцями спеціалістів профільних професій. Один зайнятий у будівництві дає трьох-чотирьох зайнятих у суміжних галузях  від будматеріалів до виробництва меблів.

Ось вам історичний факт, завдяки будівництву і мультиплікатору США подолали економічну депресію 1933 року.

Саме завдяки будівництву з’являються нові вулиці, площі та цілі міста. Галузь створює нові об’єкти для потреб людства. Та разом із незаперечною продуктивністю та ефективністю цієї сфери завжди з'являлись ті, хто наживався на довірливих інвесторах житлових будинків, зводив багатоповерхівки без жодних погоджень та дозволів. На будівельному ринку, особливо завдяки суперрентабельності 2005-2007 років, з’явилося чимало випадкових гравців і відвертих аферистів. Багатьох з них ніяк не виведеш на чисту воду і сьогодні. Але ми робимо їм виклик – у рамках нашої нової ініціативи "За законні забудови" ми будемо перевіряти забудовників на доброчесність, їхні об'єкти на відповідність будівельним нормам та законам України.

У Вас уже є якісь скандальні будівництва "під прицілом"?

За нашими спостереженнями, лише у столиці масштаби будівельного свавілля вражають. За минулий рік понад 40 багатоповерхівок ідентифіковані як самовільне будівництво; близько сотні – мають ті чи інші порушення з дозволами та документацією.

Наприклад, один з останніх епізодів – скандальне будівництво по вулиці Мічуріна, 44 у Печерському районі поруч із ботанічним садом імені Гришка.

Там попри перевірки та численні приписи щодо незаконності будівельних робіт особи, які провадять забудову, жодним чином не реагують та продовжують зводити багатоповерхівку. Поруч із ботанічним садом імені Гришка планували звести багатоповерхівку. Наразі ми маємо усі докази незаконності цього будівництва.

Про цей об'єкт ми дізнались від місцевих жителів, які звернулись до нас за підтримкою. Ми відгукнулись, допомогли людям підготувати звернення на ім'я столичного міського голови Віталія Кличка і за три дні спільно зібрали понад 1000 підписів. Окрім того, посприяли жителям Печерська в записі відеозвернення до мера.

Який у вас план дій? Як ви плануєте боротись із нелегальними будівництвами й тими, хто за ними стоїть?

У нас є чіткий та вибудуваний алгоритм дій, у якому ключова вимога до органів влади – це повна заборона будь-якої реклами об’єктів будівництва, що не мають дозволів. Саме завдяки рекламі аферисти вводять в оману потенційних інвесторів. На бордах пропонують супер умови, а фактично – сир в мишоловці, і практиці люди купують повітря, мильну бульбашку.

Зі свіжих прикладів: подивіться на ситуацію, у якій опинились жителі будинків, які зводив холдинг скандального забудовника Войцеховського.

Людей відключили від електро- та водопостачання, через махінації забудовника.

Мешканці будинків вийшли на протест, перекрили рух від Дарницької площі.

Протестують жителі 8 будинків житлових комплексів "Стародарницький", "Нова хвиля", "Родинний затишок" і "Флагман", яким 31 липня відключили послуги.

За їхніми словами, загальний борг по 8 будинках становить 3 мільйони 100 тисяч гривень.

При цьому люди кажуть, що справно сплачують за компослуги.

І це відбувається у столиці серед білого дня. Це реалії сучасного Києва, міста, яке виношує амбіції європейської столиці.

У спілкуванні перед інтерв’ю Ви згадували про ще одних "паразитів", яких фактично породили забудовники-аферисти, так звані липові пікетники. Розкажіть детально про цей підвид громадських активістів-самозванців.

Паралельно з аферистами-забудовниками з’явилися аферисти-професійні вимагачі. Їхня робота – мітинги та мобілізація активу виключно з метою подальшого вимагання коштів, наприклад, із легальних забудовників. Ці люди влаштовують такий собі цирк на замовлення, протестують проти цілком законних будівництв, підривають довіру до авторитету забудовника, підбурюють до протестних дій громадськість. До слова, ці ошуканці – це ще один напрямок роботи нашого руху. У наших планах – знайти та познайомитися з такими самозванцями.

Ми виступаємо виключно на захисті закону без жодних компромісів та лазівок і не підтримуємо липових пікетів. Адже лише викорінивши такі явища, як недобросовісний забудовник, проплачений активіст, ми зможемо у прямому і переносному сенсі слова збудувати європейську країну.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X