ГО “Стоп корупції” підтримала ініціативу представників громадянського суспільства щодо перших сумнівних політичних кроків нового президента

23.05.2019 14:12

22 травня представники громадянського суспільства та громадські організації підписали спільну заяву, у якій окреслили "червоні лінії" – список можливих рішень Президента України Володимира Зеленського, перетин яких призведе до погіршення внутрішньополітичної та зовнішньополітичної ситуації навколо країни.

Команда ГО "Стоп корупції" приєдналась до цієї ініціативи.

Прес-брифінг ініціативи відбувся у четвер, 23 травня, у прес-центрі Українського кризового медіа-центру.

"Викликають занепокоєння кадрові рішення. Ми бачимо ті самі сумнівні принципи, що використовували "папєрєдніки" при формуванні команди: кумівство, особиста відданість. Вони є головними замість професійних критеріїв. І водночас нехтування нормами Конституції, тими чи іншими регламентними процедурами, принципами доброчесності при відборі кандидатів. Дуже сподіваємось, що це скоро минеться. Що це не є системною ознакою. А лише свідчить про брак досвіду. Вірю, що найближчим часом він буде набутий, що новообраний президент дослухається до рекомендацій громадського сектору. Ми готові вести діалог та підставити своє плече", – зазначив координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"Заведено вважати, що професійний журналіст не має права мати особисту політичну позицію. Це правильно. Але журналіст не може не бути патріотом. І коли ми бачимо, що за перші три дні новообраний президент зробив широкі кроки до прірви, мовчати просто не можна!
Як журналіста і як громадянина України, мене лякає те, що я бачу. Пропонувати референдум про стосунки з країною-агресором, коли її агенти володіють чи не половиною ЗМІ в Україні...

Пропонувати закриті списки на виборах у державі з найвищим в Європі рівнем корупції...  Піддавати сумніву мовний закон, коли ми своєю кров'ю виборюємо власну автентичність... І ставити на найважливіші державницькі посади своїх бізнес-партнерів... Це вже навіть не по приколу!

Такі дії можуть не просто відкинути нас на кілька років назад. Це може відкинути нас до часів, коли Україна була республікою Радянського союзу.

Я не можу і не хочу мовчати. Закликаю президента міняти свій курс, поки не запізно!", – прокоментував ініціативу журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко.

"Сьогодні ми були присутні на прес-брифінгу на тему "Спільна заява представників громадянського суспільства щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського" і будемо й надалі підтримувати ініціативи руху та слідкувати за рішеннями й кадровими призначеннями новообраного голови держави", – зазначив координатор проектного офісу ГО "Стоп корупції" Леонід Волошенко.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X