Глава Центробанку США: Біткоїн може замінити золото, але точно не долар 

23.03.2021 10:50

Голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл заявив, що у біткоїна більше шансів замінити золото, а не долар. За його словами, криптовалюті не вистачає певних елементів, які б робили її корисним типом валюти, передає Обозреватель.

bitcoin
Фото: Reuters

"Криптоактиви дуже волатильні – подивіться на біткоїн, і тому не дуже придатні як засіб заощадження. Вони нічим не підкріплені. Це більше схоже на спекуляцію. По суті, це замінник золота, а не долара", – сказав Пауелл під час вебінару, який проводився Банком міжнародних розрахунків (BIS).

Також він назвав стейблкоїни поліпшенням порівняно зі звичайними криптовалютами. Однак їх надійність залежить від того, що вони підтримуються суверенною валютою.

"Стейблкоїни можуть зіграти свою роль у разі відповідного регулювання, але ця роль не буде полягати у формуванні основи нової глобальної грошової системи", – зазначив Пауелл. За його словами, колись ФРС може розробити цифровий долар, але не раніше, ніж після ретельного аналізу, а також схвалення з боку американського суспільства й уряду.

"Оскільки ми є основною резервною валютою світу, нам не потрібно поспішати з цим проєктом – ми не повинні першими виходити на ринок", – додав керівник ФРС. Одна з проблем, про які нагадав Пауелл, полягає в тому, що американці захочуть тримати цифрові долари в період будь-якої кризи, що може призвести до потенційного вичерпання паперових грошей у банках.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, журналісти показали хороми 16-річного сина Лукашенка у Палаці Незалежності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини