Генпрокуратура затримала важливих свідків, які можуть розповісти про фінансові махінації Януковича

14.07.2016 14:18

Генпрокуратура затримала екс-заступника голови Нацбанку, який може розповісти про всіх фінансові схеми сім'ї колишнього президента України.

Відомство Юрія Луценка отримало важливих свідків, показання яких дозволять висунути сімейству Януковича нові серйозні звинувачення у фінансових зловживаннях. Це екс-заступник голови НБУ Олексій Ткаченко та колишній директор генерального департаменту банківського нагляду Нацбанку Роман Яковлєв, затримані вчора співробітниками ГПУ. Обидва колишні чиновники НБУ підозрюються у привласненні майже 800 млн грн., виданих "Реал банку" в 2013 році. А це відомство у свій час виконувало функцію дублера сімейного банку Януковичів - "Брокбізнесбанку". Отже, затриманий Ткаченко зможе багато чого розповісти про фінансові подвиги близького оточення екс-президента.

Найголовніше в цьому улові свідків Генпрокуратури те, що затриманий ніколи не мав прямого відношення до політики чи загального управління держави. Це означає, що його свідчення будуть стосуватися суто фінансової сфери, а в цьому випадку захисту екс-президента буде набагато складніше скаржитися на те, що їх клієнта переслідують з політичних мотивів. А саме на це, нагадаємо, скаржилися адвокати Януковича, коментуючи інші звинувачення, висунуті їх підзахисному, наприклад у справі про зловживання владою під час розгону мирних акцій протесту в Києві або незаконне будівництво резиденції в Межигір'ї. Але, важливо, щоб, зокрема, Олексій Ткаченко, який є прямою креатурою Сергія Курченко - друга Олександра Януковича і управляючого фінансами та бізнес-операціями "сім'ї", заговорив.

Про що може розповісти колишній заступник голови НБУ Ткаченко? Про дуже багато чого. Наприклад, у більшості операцій і сумах, які проходили через сімейний "Брокбізнесбанк", і в його свідченнях і, можливо, в збережених ним документах, можуть спливти цікаві прізвища. Що в підсумку може розширити базу свідків по цій справі.

Крім того, Ткаченко може відкрити окремі схеми, за якими зароблені корупційним шляхом гроші сім'ї Віктора Януковича виводилися з України або проходили процедури "відмивання". Але, що найголовніше, екс-чиновник НБУ може повідати про реальні суми, які проходили через руки Курченко і ко.

Звичайно, наївно вважати, що один із солдатів сина екс-президента знає все, але він точно знає дуже багато. І якщо Юрій Луценко зможе його розговорити, то отримає вагому доказову базу, що дозволять прискорити завершення заочного судового процесу над екс-президентом та його близьким оточенням.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини