Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілася з представниками Ради Європи (ФОТО)

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч з представниками Ради Європи. Участь у ній взяли Директорка програм Генерального Директорату програм Ради Європи Верена Тейлор, в.о. Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко та менеджерка проєкту Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції в Україні Натіа Джапарідзе.

Генеральний прокурор повідомила гостям, що вперше було затверджено Стратегію розвитку прокуратури. Це план дій на 3 роки, який під час стратсесії розробляли самі прокурори під модеруванням міжнародних партнерів. Також Ірина Венедіктова поінформувала їх про перебіг атестації прокурорів.

«Не дивлячись на пандемію та завдяки допомозі наших міжнародних партнерів нам вдалося завершити атестацію обласних прокуратур та одномоментно їх запустити. При цьому жодні процеси не зупинялись і ніхто не відчув незручностей. Таким чином зараз працюють 26 обласних прокуратур і 4 спеціалізовані у військовій та оборонній сферах у регіонах, минулого тижня їхні керівники звітували про перший місяць своєї діяльності. Нині розпочалася атестація прокурорів місцевих прокуратур і велика кількість прокурорів виявила бажання взяти у ній участь», - зазначила Ірина Венедіктова.

Ірина Венедіктова обговорила з представниками Ради Європи ряд проблемних питань. За її словами, гарантія незалежності прокурорів опинилась під загрозою, у зв’язку із дискримінаційними положеннями щодо оплати праці прокурорів, зазначеними у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Представники Офісу Ради Європи в Україні висловили своє занепокоєння з цього приводу.

Крім того, Генпрокурор нагадала, що розпочався конкурс на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Головне завдання для всіх – щоб він був прозорим, чесним і легітимним.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини