Наталія Дігтяр
Наталія Дігтяр Журналіст

Гендиректором Київської обласної лікарні обрали скандального медика-мільйонера

17.03.2020 13:20

Медреформа, яка започаткована ще попереднім парламентом, триває. Відтак, терміново потрібно призначити нових керівників медзакладів, Проте, як нам стало відомо, чинні головлікарі не прагнуть покидати насиджені за десятки років крісла.

Не секрет, що на Київщині є така собі «еліта» головних лікарів, які розпоряджаються бюджетами в сотні мільйонів гривень. При мізерних зарплатах, вони примудряються жити далеко не бідно. Трапляються прикрі випадки, коли заробляють на всьому – від закупівлі ліків, мийних засобів, інших товарів та послуг для лікарні, –д о протекції під час працевлаштування. А головне – на внесках, які сплачують пацієнти через благодійні фонди або й напряму у вигляді «подяк» лікарям.

Із закритих джерел ми дізналися, що одіозного Володимира Єлагіна вже затверджили на посаді генерального директора Київської обласної лікарні, якою той керує загалом близько 20 років.

Кілька років тому ескулап-мільйонер засвітився у тендерному скандалі, коли у грудні 2016-го «Київська обласна лікарня №2» на відкритих торгах замовила фірмі «Фрам КО» препарат «Адреналін» виробництва фармзаводу «Здоров’я» по 83 грн за пакунок. Тоді як інший дистриб'ютор «БаДМ» отримував від лікарень замовлення на такий самий «Адреналін-Здоров’я» по 39 грн.

Вартість адреналіну завищили вдвічі

А у 2007 році пан Єлагін фігурував у так званому «інсуліновому скандалі» в Київській області, коли десятки тисяч хворих на цукровий діабет залишились без життєво необхідних препаратів.

Більшу частину нерухомості головлікаря оформлено на дружину-пенсіонерку. Наприклад, на неї записаний автомобіль БМВ Х5 2010-го року. Згідно з декларацією, вартість на момент набуття права власності – майже 400 000 грн., проте аналогічна автівка на сайті Auto.ria коштує від пів мільйона гривень.

Статки головлікаря Єлагіна вражають

Заробітна плата, яку Єлагін отримав у 2019 р. за основним місцем роботи – трохи більше пів мільйона гривень (635 636), пенсія – 114 105 грн. Пенсія дружини – майже 22 тисячі (21 749 грн).

Проте подружжя зберігає майже 85 тисяч доларів готівкою, має на рахунках у банках близько 45 тисяч доларів, понад 24 тисячі євро та близько 180 тисяч гривень.

Звідки ж гроші? І за якими критеріями конкурсні комісії обирають керівників на посади генеральних директорів медичних закладів?

Докладніше про корупційні скандали, схеми збагачення та шалені статки київського медика дивіться у відеоблозі:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини