Галина Герега


Екссекретар Київської Ради, співвласник мережі «Епіцентрів»

Освіта

Народилась 9 серпня 1959 р. у Львівській області. Закінчила Львівський кооперативний коледж (1974-78), Київський торговельно-економічний інститут, технологічний факультет (1978-83).

Родина

Її чоловіком є Олександр Герега, народний депутат VII скликання від фракції Партії регіонів, співвласник мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр». Мають сина Тараса (народжений у 1994), навчається в Швейцарії.

Кар'єра

1983-1988 – Магістр промислового навчання з професійно-технічної освіти при Київській кулінарній школі.

1988-1993 – Старший інженер-технолог компанії «Об'єднання 906» при Вищій партійній школі.

1994-1998 – Заступник директора компанії "Глибочиця".

Через два роки вона відкрила свій перший магазин із керамікою та сантехнікою, а в 1998 р. заснувала власну компанію «Цермет АГС».

У 2003 році Герега разом зі своїм чоловіком і сестрою Тетяною Суржик заснували свій основний бізнес-проект – мережу будівельних гіпермаркетів «Епіцентр», формально ставши фінансовим директором ТОВ «Епіцентр К».

Політика

Депутат Київської міської ради п'ятого і шостого скликань. Одночасно була і депутатом і  членом фракції "Громадський актив Києва".

20 квітня 2011 р. Герга стала секретарем Київради, замінивши на посаді Олеся Довгого.

У 2012 вона взяла участь у парламентській передвиборчій кампанії, була самовисуванцем, але програла представнику "Свободи" Андрію Іллєнку.

13 червня 2014 р. мер Києва Віталій Кличко звільнив секретаря Київської міської ради Галину Герагу у зв'язку з закінченням терміну служби.

Матеріальний стан

За даними журналу Forbes, Г. Герега посідає 38 позицію в рейтингу 100 найбагатших бізнесменів України за 2011. Її доля була оцінена в $248 000 000. Чоловік Гереги Олександр зайняв 35 місце в тому ж рейтингу зі статком у $279 000 000. 

Бруд

У 2011, о 9 годині ранку, замасковані, зі зброєю та в бронежилетах офіцери СБУ увірвалися в головний офіс "Епіцентру" на Троєщині та вилучили документи. З цієї нагоди в засобах масової інформації, серед бізнесменів, політиків і місцевих жителів було дві версії: або в Герег хочуть забрати бізнес або це були політичні причини.

Пані Герега цей інцидент владнала, а пізніше з'явилась офіційна версія про те, що правоохоронні органи викрили джерело постачання контрабандних будівельних матеріалів.

З різницею у два тижні в Житомирі вибухнув іще один скандал, безпосередньо пов'язаний з "Епіцентром", на цей раз - з його будівництвом. Депутати не хотіли виділяти 5 гектарів землі для спорудження гіпермаркету на території ботанічного саду.

Хобі

Незважаючи на те, що Галина Герега є жінкою, вона пристрасна футбольна вболівальниця, з цієї причини "Епіцентр" є спонсором національної збірної України.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

X