«Гайду – у відставку!»: у Вінниці активісти мітингували проти корупції у суді

30.12.2020 18:37

Активісти Ладижинського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» 30 грудня провели акцію протесту біля Вінницького міського суду. Мітингувальники обурені свавіллям судді Гайду, яку місцеві жителі підозрюють у корупції. Про це розповіла членкиня місцевого осередку Сталіна Гладкова.

Акція ладижинського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» біля Вінницького міського суду. Фото: СтопКор

«Ні свавіллю судді Гайду!», «Гайду у відставку!», «Стоп переслідуванню Малиновської Олени!» - з такими гаслами вінничани вийшли під стіни Вінницького міського суду.

Причиною протестів стали чисельні скарги вінничан на  корумповану суддівсько-прокурорську систему у місті. Місцеві жителі неодноразово повідомляли, що колишній прокурор міста Гайду та його дружина – суддя Гайду – можуть бути причетні до винесення низки неправомірних рішень на користь певних осіб. Йдеться про певну корумповану систему.

Зазначимо, «СтопКор» вже повідомляв, що у справі зі звинуваченням Олени Малиновської у шахрайстві стороною звинувачення керував чоловік  – тодішній прокурор міста, який товаришує з родиною скаржниці Дзюби. А  дружина прокурора – суддя Вінницького міського суду – вела справу у суді і винесла обвинувальний вирок. За словами Олени, суддя прямою мовою вимагала хабар.

Касаційна інстанція скасувала обвинувачення Малиновської і направила справу на повторний розгляд.

Акція «Стоп корупції» біля Вінницького міського суду. Фото: СтопКор

«До нас підходили люди і підтримували наші вимоги! Казали, що суддю Гайду вже давно потрібно звільнити. Бо містом вже шириться слава про неї як про найкорумпованішу суддю Вінниці», - розповідають учасники акції.

Щоправда, працівники суду протестувальників проігнорували – до них ніхто не вийшов.

До місцевих активістів «Стоп корупції» долучились постраждалі від корупції в місті. Люди принесли документи і розповіли свої історії боротьби з беззаконням.

Зокрема, житель Липовецького району Вінничини Василь Корнійчук розповів, що він разом з багатьма іншими постраждалими кілька років судиться через шахрайство з земельними паями.

Утім, як стверджує чоловік, той же Вінницький суд ігнорує усі документи і докази. Цікаво, що майже два десятки постраждалих у цій земельній справі звинувачують у шахрайстві… родину тієї ж Валентини Дзюби, яка товаришує з родиною Гайду і фігурує у справі Малиновської. Подробиці цієї справи «СтопКор» повідомить згодом. Документи вивчатиме юридичний відділ організації.

Житель Вінничини Василь Корнійчук розповів про шахрайство з земельними паями. Фото: СтопКор

Корнійчук висловив готовність долучитись до лав антикорупціонерів, щоб об’єднати зусилля у протидії корумпованій системі.

Зазначимо, ладижинські активісти ГО «Стоп корупції»  об’єднують усіх постраждалих від корупції у Вінницькому міському суді, зокрема від судді Гайду,  також постраждалих від пов’язаної з Гайду відомої у місті родини Дзюби.

Контакт координаторів: 067 838 17 78,  068 305 68 49
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини