FSC-сертифікація: незалежний аудит чи ширма для лісових браконьєрів

30.08.2018 11:39

Продукція, яка маркована логотипом FSC, означає, що дерево спиляли законно та не завдали жодної шкоди екології. Міжнародний сертифікат FSC наразі мають сімдесят державних лісових господарств. І всі вони, дивним чином, здебільшого розміщені в прикордонних областях. З чим пов’язана саме така тенденція – дізнавались журналісти «СтопКору».

Знімальна група відвідала український офіс FSC – це дві невеличкі кімнати і до десятка працівників.

«В FSC дуже чітко дотримуються правил розподілу функцій з метою дотримання конфлікту інтересів. В тому разі, коли мова йде про те, що необхідно здійснювати оцінку і видавати сертифікат, вона покладається на незалежні від нас організації, що акредитовані в нашій системі», - коментує Павло Кравець, директор Національного представництва FSC в Україні.

Акцентуємо увагу, що організація не сама перевіряє лісгоспи, а залучає для цього приватні незалежні організації, в Україні їх є три.
«Я не маю жодного впливу на прийняття рішень в частині того, видавати чи не видавати сертифікат, там робити якісь певні зауваження чи не робити», - додає пан Кравець.

Варто наголосити, що дати аудитів узгоджуються з самим лісгоспом, тобто у підприємства є можливість підготуватися до перевірки. І у минулих випусках журналісти «Стоп Корупції» наочно показували, як виглядає вирубка за тиждень до проведення аудиту. Та як – під час аудиту.
І ще важлива деталь! Підприємство самостійно оплачує і роботу самого аудиту – в середньому це 2-3 тисячі євро, або ж 60-100 тис. грн. Втім, на виході отримує значно більше. Яким саме чином – дивіться у сюжеті «СтопКору»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини