Держбюджетний «рекорд» федерації Павелка: 200 недобудованих майданчиків

03.11.2019 19:00

Якби в європейському футболі існував «Золотий м’яч» за найбільш винахідливі схеми збагачення, то президент ФФУ Андрій Павелко неодмінно увійшов би до шорт-листу претендентів. А може, й переміг би за явною перевагою. Адже, сидячи на двох стільцях, функціонер зумів розтринькати через кишеньковий завод як кошти європейців, так і бюджетні сотні мільйонів гривень. Схему афери розслідував Кирил Вольний.

Нагадаємо, ще торік медійники оприлюднили документи на підтвердження того, що принаймні в деякі з контрактів на імпорт обладнання для виробництва трави для футбольних полів загальною сумою близько 6 мільйонів доларів закладено 20%-ву переплату, яка нібито осіла на офшорних рахунках.

Як доводять оприлюднені матеріали, до корупційної схеми з привласнення державних коштів, виділених на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям, причетні функціонери ФФУ та пов’язані з ними компанії.

Зокрема, до рук журналістів потрапило технічне завдання, де чітко вказано, що покриття для майданчиків повинно бути виключно саме виробництва ТОВ «ФФУ Продакшн», яка де факто є комерційною «донькою» Федерації футболу України.

Голова Бюджетного комітету Андрій Павелко виділив ФФУ 270 млн грн

Цікаво, що кошти були виділені на умовах 100-відсоткової передоплати, тобто 270 мільйонів бюджетних гривень пішли до «ФФУ Продакшн» авансом.

«Було виділено бюджет. І природно ми стали говорити: хлопці, зачекайте! Ви за ці гроші можете в два рази більше майданчиків поставити і ми хотіли б розуміти, де ці майданчики будуть стояти?», – згадує президент Федерації футболу м. Києва Ігор Кочетов.

Можливо, цей фол залишився б непоміченим, та виявилось, що за бюджетні гроші, та ще й на власному заводі, збудували футбольні майданчики, які обійшлися вдвічі дорожче: півтора мільйона гривень за один при реальній вартості в 700 тисяч.

У такий спосіб ФФУ «недобудувало» щонайменше 200 футбольних полів по всій країні.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини