Фіскали «не помітили» несплату мільйонів ПДВ наближеними до Скосаря компаніями

21.11.2019 14:00

Фіктивна бізнес-імперія, яка існує тільки на папері: ексдепутат Скосар, що на всю країну зізнався у хабарі за парламентське крісло, ховає свої статки у напівлегальних підприємствах. Тож дивіться лайфхаки для нових депутатів: як маскувати статки, щоб декларація залишалася чистою – у сюжеті Юрія Колесникова.

Дорогою з Любимівки знімальна група «СтопКору» відвідала наступне підприємство величної фінансово-промислової імперії, розташоване на вулиці Космонавта Волкова, 2 ж. За реєстром там знаходяться два товариства: «Нова магістраль» та «Рибопереробка».

Все те, що знаходиться за цим парканом, поділене на секції згідно з абеткою. Просто на розі, на стіні, перелік всього, що тут є: якщо коротко – шиномонтаж та автостоянки. Але розшукуваних нами фірм немає. А від рибопереробки залишилась тільки стара радянська бетонна позначка.

Отже, ще кілька товариств, заявлених гірничими та промисловими підприємствами, зареєстрували на одну адресу, але геть без офісів. Та невже податківці не з'ясували, що це одна фінансово-промислова група? А з'ясувавши всі дивні факти, не запитали про невідповідності у власників.

Кінцевий бенефіціар майна - Євген Косов

Та чи може така схема існувати без податкової?

«Десь місяць. Чому місяць? Тому, що це той термін, коли подається звіт. Пройшов місяць – податкова ж нічого не знає, що робиться протягом цього місяця – потім подається звіт. А потім йде аналітика. Можна припустити, що таке підприємство може пропрацювати два місяці», – коментує керівник адвокатської фірми Віталій Кулаков.

Зауважимо, що 8 травня 2019 року Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження проти посадовців Дніпропетровської фіскальної служби за статтями 191 (розтрата) та 364 (зловживання владою).

Як з’ясувалося, фіскали під час перевірки за (цитую) «неправомірну винагороду» не помітили відшкодування податку на додану вартість у розмірі 40 мільйонів гривень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини