Фірми родичів судді Одеського апеляційного суду отримали з бюджету понад 10 мільйонів

18.03.2020 12:00

Попри численні корупційні скандали, одіозні судді Глуханчук та Чванкін продовжують очолювати одеські суди. Невже всі служителі Феміди є недоброчесними та покривають своїх керівників, замішаних в корупційних скандалах? Щоб відповісти на це запитання, журналісти «СтопКору» провели оригінальний експеримент. Докладніше про це – у репортажі Марії Гураль з Одеси.

Ми обрали п'ятьох звичайних суддів у трьох одеських судах: один першої інстанції та два – з апеляційного. Їх ми перевірятимемо на доброчесність. Чи ухвалювали вони сумнівні рішення, чи відповідає їхня поведінка нормам суддівської етики, наскільки прозоро вони декларують свої статки? Розпочнемо з Апеляційного суду міста Одеси.

Світлана Олегівна Погорєлова суддівську кар'єру розпочала з 2001 року. Нині вона суддя палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Одеси.

ЇЇ чоловік Воропаєв Олег Юрійович є власником двох підприємств: ПП «ТЕРМОКЛІМАТ» та ТОВ «ЕКО РЕСУРС ЕНЕРГО». Остання компанія виграла тендерів на понад 10 мільйонів гривень.

Досьє судді Погорєлової

Цікаво те, що у власну декларацію пані Світлана вносить відомості про доходи від компанії свого чоловіка. І наче нічого особливого. Але половину цих доходів вона декларує як власні. І це попри те, що жодного відношення до компанії чоловіка не має.

«Я декларую, так як я розумію. Частина підприємств належала моєму чоловіку до нашого шлюбу, і одне підприємство – в період шлюбу. Напевне, я це підприємство декларую, як 50 відсотків, я не знаю. Я декларую так, як я вважаю необхідним», – заявляє Світлана Олегівна.

Крім цього, суддя внесла в декларацію три автівки: «Форд Фокус» 2013-го, «Акура» 2008-го і «Лінкольн» 2018 року, вартість якого – майже 800 тисяч гривень. І це при тому, що річна зарплата судді на той час не перевищила вартість новенького автомобіля.

Ця служителька Феміди проживає елітному будинку на 170 квадратних метрів. Закрита територія, охорона та камери спостереження. Цікаво, скільки коштує такий маєток?

У цьому будинку мешкає служителька Феміди

Сама пані Погорєлова запевняє: нерухомість їй надала держава, а площа будинку спочатку становила 126 квадратних метрів, з них 55 квадратних метрів – житлової площі. Та згодом родина судді, яка має дітей різної статі, реконструювала дах, збільшивши загальну площу.

Така ось дивна практика: одні судді отримують від держави квартири, а хтось – будинки в закритих елітних комплексах. І, на жаль, подібних випадків в Одесі – безліч.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини