Фірму за мільйон доларів, яка фігурувала у провадженні Генпрокуратури, подарували дружині посадовця Офісу

02.06.2020 11:47

Дружина посадовця з Офісу генпрокурора Дмитра Басова Наталія безоплатно отримала 100% корпоративних прав на ТОВ «Дніпровські піски». Вартість підприємства стратує від 0,7 і до 1,5 мільйона доларів США.

Дмитро Басов Фото: «АіФ-Україна»

Про це йдеться в аналітичному матеріалі «СтопКору».

Відзначається, що у 2016 році під керівництвом Дмитра Басова була відкрита кримінальна справа, у якій був внесений епізод саме щодо цієї компанії.

Зокрема, наприкінці 2016 року Управління ГПУ з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями за безпосередньої вказівки пана Басова ініціювало кримінальне провадження №42016000000004105 щодо посадовців Держслужби геології та надр України та ДП «Геоінформ».

У цьому провадженні досліджувалися, зокрема, обставини одержання спецдозволів на видобуток та подальшу експлуатацію родовищ низкою суб'єктів підприємницької діяльності, які свідомо занижували відомості щодо геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин на родовищі. Усе це призвело до недоотримання держбюджетом обов'язкових платежів за отримання спецдозволу, а також до заниження рентних платежів, у результаті чого упродовж 2015-2016 років державі завдали збитків на суму понад 10 мільйонів гривень.

«До цього провадження був штучно внесений і епізод з ТОВ «Дніпровські піски». Зокрема, у листопаді 2017 року заступник начальника відділу ГПУ Олексій Кувшинов клопотав у суді про надання дозволу на проведення позапланової перевірки цього підприємства, яке відповідно до спеціального дозволу №6145 використовує Стайківське родовище та «порушує умови надрокористування, встановлені спеціальним дозволом», – йдеться у статті.

Відзначається, що після закриття вказаного епізоду кримінального провадження, 28 жовтня 2019 року 100% корпоративних прав ТОВ «Дніпровські піски» разом із спецдозволом на видобуток піску на Стайківському родовищі передали родині посадовця Генпрокуратури Дмитра Басова.

Зазначимо, відповідно до декларації за 2019 рік Дмитро Басов обіймав посаду начальника управління Генеральної прокуратури України.

Наразі юристи ГО "Стоп корупції" готують інформаційні запити до очільниці Офісу генерального прокурора Ірини Венедіктової з питаннями щодо нинішньої посади Басова в оновленому відомстві, а також щодо дивної передачі коштовного підприємства у руки його дружини.

ОНОВЛЕНО

Як з'ясувала редакція "СтопКору", Басов більше не обіймає посаду начальника управління в Генпрокуратурі. Про це свідчать дані у його декларації за 10 березня 2020 року.

Звільнився він сам чи був відсторонений від посади - наразі ми встановлюємо причини.

Фото: скріншот
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини