Фірма дружини міністра Абрамовського майже 20 млн на шлюзових воротах, які відмовилась монтувати

03.08.2020 08:30

Змиє Черкащину, Херсон і сягне Чорного моря: пів України може піти під воду через жахливий стан дніпровської інфраструктури. І це при тому, що мільйони на капремонт шлюзів виділили ще у 2016-му. Чому нові ворота Канівського шлюзу не функціонують і як підрядники засвоїли кошти? Розбиралась Алла Легеза.

Зауважимо, за роботу підрядник взявся ще 3 роки тому і мав здати її до квітня 2018-го. Та без інтриг не обійшлося.

Перший тендер на капремонт шлюзу виграло підприємство «Київгідромонтаж» з колись хорошою репутацією. Та зі зміною власників змінилися й підходи до роботи. До слова, сьогодні компанією володіє дружина міністра екології Абрамовського.

За майже 25 млн грн фірма мала виготовити і замінити ворота. Та «Київгідромонтаж» вирішив схитрувати і зробити тільки найдорожчу частину роботи — виготовлення самих воріт, за які встиг вирвати 19 млн бюджетних грн. Їх «Київгідромонтаж» виготовляв не сам, а замовив через споріднену фірму «Ріола модуль ЛТД», що є офіційним субпідрядником, а та, своєю чергою, замовила ворота у ПАТ «Укргідромех».

Kaniv6
На ворота виділили 25 млн грн Фото: СтопКор

За інформацію з наших джерел, «Київгідромонтаж» придбав ці ворота за 11 млн, тобто решту 8 млн вивели через ці ж численні фірми-«прокладки».

Та щойно ворота доставили, «Київгідромонтаж» відмовився їх монтувати, мовляв, «Укрводшлях» не надав дозвіл від ДАБІ на виконання будівельних робіт. Хоча, за словами ексдиректора держпідприємства Дмитра Шершньова, документ був не обов’язковим, а за потреби «Київгідромонтаж» міг отримати його сам.

Тож саме бюрократія офіційно стала причиною невиконання робіт генпідрядником, що призвело до мільйонних збитків. За це «Київгідромонтаж» став фігурантом справи в Антикорупційному бюро, деталі якого детективи НАБУ вважають за краще не розголошувати.

«Надати іншу запитувану інформацію не є можливим, враховуючи необхідність збереження таємниці досудового розслідування», — йдеться у відповіді Бюро на запит журналістів «СтопКору».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини