Фінансова звітність держпідприємств відтепер відкрита для всіх

12.07.2019 16:49

Фінансова звітність державних підприємств відтепер під пильною увагою громадськості – в Україні запрацював портал ProZvit. Повідомляє "Уніан".

«Раніше вся звітність державних підприємств була паперовою, лежала в архівах. Вона була некомунікабельною, давала різні можливості для похибок оцінок ефективності, проблематики, оцінки системи ризиків. Головне – вона була непублічною», - розповів міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів на презентації проекту.

На порталі розміщуватиметься статистика та вся звітність по фінансах держпідприємств, а вбудовані модулі дозволяють аналізувати їхню діяльність. Згодом функціонал порталу планують розширити, за словами директора Департаменту з управління державною власністю міністерства Романа Кропивницького.

Відтепер кожен може вільно вивчити усю інформацію про діяльність будь-якого держпідприємства, що раніше було важким завданням навіть для міністерства.

Перший заступник Кубіва Максим Нефьодов наголосив, що відкритість державних фінансів перешкоджає корупційним діям на вітчизняних підприємствах і, до того ж, дозволяє ефективніше ними управляти. У той час, як після Революції гідності, коли реформування сектору держпідприємств лише розпочиналося, міністерству економічного розвитку і торгівлі доводилося збирати дані про діяльність усіх підприємств, їхню кількість та фінзвітність у ручному режимі.

Читайте також: "Петра Порошенка викликають на допит в ДБР".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини