Феміда проти рейдерів: “СтопКор” звернувся до Мін’юсту та Верховного суду щодо рейдерства майна “Херсонбуду”

Активісти "Стоп корупції" подали звернення до Міністерства юстиції України через ймовірну корупцію у справі майна найбільшої будівельної компанії Херсона. 

Раніше журналісти провели розслідування та з’ясували, що за рейдерством майна "Херсонбуду" стоїть екс-мер міста Володимир Сальдо.

Нагадаємо схему, за якою відбулося захоплення: виконавець підробляє рішення власника компанії "Паритет", вносить зміни в реєстр на основі фальшивих документів і укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким третину статутного капіталу продає іншій компанії, "Продсервіс". Продана частка виводиться з "КПД5-С", а частки учасників перерозподіляють. Крім того, створюється нове підприємство з такою ж назвою – Будівельна Компанія "Херсонбуд".

Зазначимо, що "КПД5-С" – це компанія, створена на базі ПАТ "ПБФ "Херсонбуд" задля того, аби убезпечити майно підприємства від дій рейдерів. "Паритет" – складова "КПД5-С".

Схему рейдерства реалізовано за сприяння державних реєстраторів. Власники майна звернулись до Міністерства юстиції щодо скасування незаконно внесених змін до Єдиного реєстру та напередодні Нового року надіслали скаргу.

"Просимо надати дозвіл на участь представників ГО "Стоп корупції" під час розгляду скарги ПП "ВФ "Паритет" від 28.12.2018 та повідомити про дату та час розгляду вищенаведеної скарги", – зазначено у зверненні "Стоп корупції".

Судом було визнано, що договір іпотеки, який став першою ланкою ланцюга, що потягнув за собою передачу майна, є недійсним, точніше – не є зареєстрованим, а тому не має жодної правової сили. Однак опоненти "Херсонбуду" звернулися до Адміністративного суду з тим, щоб скасувати наказ Міністерства юстиції.

Справа реєстраторів наразі перебуває на стадії розгляду у Верховному суді України. На жаль, досі ще не відбулося засідання, хоча вже минуло півроку.

Саме тому "СтопКор" звернувся до Верховного суду, аби дізнатись, коли саме буде призначено розгляд.

Раніше Борис Сандик надав вичерпний коментар журналістам "Стоп корупції" з приводу цієї резонансної справи.

"В місті діє злочинне угрупування на чолі з екс-мером Сальдо", – стверджує голова Наглядової ради ПАТ "Херсонбуд" і керівник ТОВ "КПД-5С" пан Борис Сандик.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини