Федоров: Україна – перша держава, в якій цифрові паспорти офіційно замінили звичайні документи

30.03.2021 17:10

Україна стала першою державою світу, в якій цифрові паспорти стали повними юридичними аналогами звичайних документів. Це — інноваційний крок не лише для нашої країни, а й усього світу. Про це у Фейсбуці заявив Михайло Федоров — віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації.

Diya
Фото vesti.ua

За його словами, прийнято законопроєкт про цифрові паспорти, ЗА — 302 голоси.

"Ви отримаєте ті ж права й можливості, що й з фізичними аналогами документів. Біометричний паспорт та ID-картка в Дії з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового", - написав він.

Документи буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства в Україні. Достатньо мати смартфон із цифровими документами, адже Дію будуть приймати всюди. Ми створили унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися.
Мінцифра запустила цифрові паспорти в мобільному застосунку "Дія" у квітні минулого року. Цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові.

Українці вже можуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій:

Сьогодні Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт №4355 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» про цифрові паспорти.
Продовжуємо будувати цифрову державу зі зручними онлайн-сервісами. Законопроєкт розроблено за сприяння

програми EGAP, що фінансується урядом Швейцарії та реалізується Фондом Східної Європи.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини