“Фашистська мова”: під Одесою набирає обертів мовний скандал через викладача-українофоба 

Під Одесою в Чорноморську викладач Чорноморського морського спеціалізованого коледжу ОНМУ Олександр Макаренко заявив, що українська мова - це мова окупантів та фашистів, передає Сhernomorsk.com.ua.

prepod ukrainofob
Фото: Facebook

Під час обговорення нових правил української мови Макаренко назвав українську мову "псячей мовою" і попросив звертатися до нього лише російською або білоруською: “Я не разумею вашу псячу мову, пышіть калі ласка па-беларусску альбо па-русску”. При цьому викладач підкреслив, що у своїй професійній діяльності українська йому також не потрібна: "Я ня мовлю ўкраінскай мовой і паперы пышу па-руску, хоць ведаю яе. Для мяне гэта ваша ўкраінская мова - мова окупантаў та фашыстаў."

facebook ukrainofob
Фото: Скріншот

На сторінці Олександра Макаренка в Facebook велика кількість постів, в яких автор називає патріотичних українців фашистами, а українську мову псячею. Однак переїхати з ненависної України йому заважає лише відсутність мотоцикла

Для того, щоб з'ясувати, як людина з такою ненавистю до національної мови може викладати в державному коледжі, журналісти Першого інформаційного порталу звернулися за коментарями до керівництва коледжу.

"Це неприпустимо, і керівництво коледжу не ставитиметься терпимо до таких висловлювань. Неприйнятно, що викладач нашої установи публічно робить такі висловлювання. Ми поговоримо з дітьми в тих групах, де він викладає, і з'ясуємо, чи пропагує учитель ненависть до державної мови на своїх уроках ", - заявила заступник директора по освітньої роботи Наталія Федорова.

Зі свого боку, активісти вже написали звернення мовному омбудсмену в Україні і повідомили про ситуацію на гарячу лінію уряду, вимагаючи проведення службової перевірки

Як повідомляв “СтопКор” раніше, “Слуги народу” затвердили кандидатури на зміну трьох міністрів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини