Сергій Хникін
Сергій Хникін Голова Марганецького відокремленого підрозділу ВГО "Стоп корупції"

Фарбований лис: у Марганці ексмер знову на керівній посаді?

19.05.2021 15:12

Якими нині є масштаби влаштування на роботу «по блату»? Майже кожен п’ятий працівник у світі хоча б одного разу звертався до особистих зв’язків, щоб його взяли на роботу або підвищили на посаді. І це сумно, адже людина, що влаштувалася «по блату», займає місце іншого, більш кваліфікованого працівника. Такий співробітник буде лояльним керівництву та не вкаже на проблему, навіть якщо вона є.  До того ж, сам факт працевлаштування і кар'єрних просувань такої людини демотивує інших працівників, які бачать: щоб влаштуватися на хорошу роботу, піднятися кар'єрними сходами, потрібні не професійні якості, а зв'язки, лояльність і схиляння перед начальством. Як у таких умовах підвищувати ефективність?

Ілюстрація: СтопКор

На жаль, подібна ситуація склалася у Марганці. 14 травня відбулося засідання конкурсної комісії  з відбору керівників комунальних закладів загальної середньої освіти, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області.  Заяви на посаду керівника Марганецького багатопрофільного  навчально-реабілітаційного центру ДОР подали три претенденти: вчитель-логопед КУ «Марганецький інклюзивно-ресурсний центр» Анастасія Гравченко, чинний директор Марганецького багатопрофільного  навчально-реабілітаційного центру ДОР Наталія Куржанова та колишня керівниця міста Олена Жадько. За рішенням конкурсної комісії, переможцем стає саме остання особа.

Усі в місті знають Олену Жадько, яка протягом чотирьох років обіймала посаду голови міста. Ефективно чи не ефективно вона працювала мером — можуть сказати люди.  Для більшості марганчан  Олена Жадько запам’яталася мистецтвом перевтілення. Умінням вчасно міняти маски та прапори. До речі, це її вислів — «перевзуватися на льоту». Вона сказала таке під час засідання Марганецької міської ради. Як можна було допустити до конкурсу колишню очільницю міста, якщо на проти неї порушили та розглядають близько 20 кримінальних справ?

У соціальних мережах активно обговорюють призначення. Скріншот: СтопКор

Ось перелік статей:

-        ст.364 КК України – продаж тепломережі – №12017040330000487;

-        ч.2 ст.364 КК України – розібраний об’єкт незавершеного будівництва – №12018040330000583;

-        ст.382 КК України – передача в оренду арештованого майна –  №12016040330000677;

-        ст.366 КК України – капітальний ремонт підвальної системи водо- та теплозабезпечення УВК «Ліцей – СЗОШ I-III ступеня № 10»;

-        ст.191 КК України – ремонт покрівель –   №12016040330000605;

-        ст.364 КК України – конкурс з вивезення сміття – №12016040330000648;

-        ст.ст. 191, 366 КК України – капітальний ремонт дороги Сонячного кварталу –  №12017040330000900

тощо.

      Вихваляючись своїм хистом і вмінням бути «топменеджером», Олена Жадько за чотири роки головування примудрилася накопичити величезні борги приблизно на 300 млн грн!

Чого тільки варте переведення у власність громади  підприємства «Міськводоканал» з 55 млн грн боргів. Задля того, аби перемогти на виборах, Олена Анатоліївна навмисно приймає політичне рішення під час засідання виконавчого комітету: зниження тарифу на водопостачання та водовідведення. Це призводить до того, що на сьогодні марганецький «Водоканал» перебуває на межі банкрутства. А марганчани мають розплачуватися  власними коштами за помилки попередньої влади.

Скріншот: СтопКор

І це ще не все. На місто намагаються накласти субсидіарну відповідальність у розмірі понад 125 млн грн за розкрадання колишньої тепломережі, яке відбувалося знову ж таки за часів керівництва Олени Анатоліївни.

У своїй презентації під час конкурсного відбору колишній мер міста хоче запровадити у навчально-реабілітаційному центрі вирощування овочів та фруктів на продаж, використовуючи дитячу працю дітей з особливими потребами!

Лист колективу Марганецького багатопрофільного НРЦ ДОР до міського голови підписали 40 співробітників закладу. Фото: СтопКор

Педагогічний колектив Марганецького багатопрофільного  навчально-реабілітаційного центру ДОР надіслав звернення міському голові Геннадію Боровику та керівництву облради, аби не допустити, щоб Олена Жадько стала керівником навчального закладу.

Скільки ж ще жителі нашого міста будуть терпіти від діяльності цієї людини?  Протягом своєї каденції вона втратила довіру марганчан, які тепер не можуть зрозуміти, чому вона може навчити дітей. Не знайшовши підтримки у своїх обранців, вона знаходить її в облраді. Жителі міста обурені таким вибором. Бо у всіх виникає питання: кому довірити дітей — кваліфікованим спеціалістам чи фарбованим лисам з нечистою совістю, які  дотепер примудряються підсовувати людям вибір без вибору.

Тож команда «Стопкору» звертається до голови Дніпропетровської обласної ради  Лукашука М.В. з проханням не виносити на сесію питання про укладання контракту з Жадько О.А на посаду директора комунального закладу освіти «Марганецький багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр» Дніпропетровської обласної ради» та скасувати рішення конкурсної комісії від 14.05.2021, де переможцем у конкурсному доборі керівників комунальних закладів загальної середньої освіти визнано Жадько Олену Анатоліївну. Також звертаємося до Генерального прокурора України та до міністра внутрішніх справ України щодо результатів кримінальних справ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини