Елітне обійстя за ціною “хрущовки”: нова майнова афера Лесі Софієнко

21.11.2019 12:00

Через величезний шлейф законодавчих порушень одіозній любительці дорогої нерухомості Лесі Софієнко загрожує не лише притягнення до відповідальності за самоправство, а й відчуження всього майна за борги перед державою. Тож у який спосіб скандальна агрорейдерка вирішила позбутись спірного маєтку – розслідувала Алла Легеза.

Як зауважив правозахисник ГО "Стоп корупції" Роман Литвин, цей масив ділянок за дивних обставин продається всупереч кримінальній справі, а слідчий, який так активно займався цією справою і так сильно хотів довести її до кінця, чомусь справу закриває.

Як з’ясували журналісти, за 2 місяці, з липня по вересень 2019-го, будинок Софієнко двічі переходив з рук в руки.
Першим новим власником маєтку став Ігор Троханенко. Йому будинок дістався майже за унікальною пропозицією – 1 мільйон 220 тис. грн за 40 тисяч квадратних метрів землі на березі озера! Тобто елітний маєток оцінили у 48 тисяч доларів, це середня ціна однокімнатної квартири на Правому березі. А землю – у 21 тисячу доларів.

Реальні ж цифри, за словами аналітика ринку нерухомості Сергія Костецького, мають зовсім інший порядок.

"Якщо ми говоримо про максимальну вартість цієї ділянки, то вона "золота" – це 5000 доларів за сотку. 40 соток – це 200 тисяч доларів за цю ділянку цілком за поточними цінами. Якщо ми говоримо про основний будинок, то ціна його приблизно 1000 доларів за квадратний метр. Тобто якщо будинок 300 м, то його вартість – 300 тисяч доларів", – зазначає експерт.

Землю і будинок зареєстрували на доньку Софієнко

Отже, бачимо заниження ціни майже у десять разів. Вочевидь, щоб ухилитися від сплати податків, що, в принципі, цілком у стилі пані Софієнко.

Цікаво, що офісу ТОВ "Експертіно", що визначив вартість будинку, за зареєстрованою адресою немає, а сама фірма відкрилася всього лише 9 місяців тому. За вказаним при реєстрації телефонним номером, дізнавшись, що розмовляють з журналістами, взагалі відповідати перестали.

З компанією "Тренд Інвест Груп", що, за нашою інформацією, проводила експертну оцінку землі Софієнко, майже та сама історія: за зареєстрованою адресою офісу фірму шукали разом з консьєржами, але марно.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини