Експорт цукру скоротився – цифри

15.01.2020 16:01

Українські виробники у 2019 році поставили на зовнішні ринки 236,8 тис. тонн цукру, що більш ніж в два рази менше, ніж в попередньому році - 584,9 тис. тонн.

Про це йдеться у повідомленні Національної асоціації виробників цукру "Укрцукор".

"Цей рік був не надто сприятливим для українських цукроварів, і у порівнянні з минулим можемо побачити, що експорт повністю просів: коли раніше експортний показник місяця досягав 40-60 тис. тонн, то в цьому останні півроку у середньому експортували близько 5 тис. тонн цукру на місяць. У першу чергу це пов'язано зі світовою профіцитом, який "тиснув" на ринок і ціни. Крім того, ми поступово втрачали ринки Африки та Азії, які колись займали лідируючі позиції по імпорту українського цукру, через наростання конкуренції з боку Росії та ЄС", - пояснила заступник голови правління асоціації Руслана Яненко, передає "БізнесЦензор".

За її словами, у наступному році істотних змін в експортній перспективі не відбудеться, оскільки несприятливі світові ціни продовжать тенденцію до зменшення сировини і скорочення виробництва цукру, а конкуренція на ринках, які завжди були найбільш прибутковими для українських виробників посилиться.

Крім того, за грудень експортовано 6,9 тис. тонн цукру. Таким чином, за чотири місяці поточного маркетингового року 21,8 тис. тонн цукру поставлено на зовнішні ринки. Це майже у 10 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Виробництво цукру в 2019/2020 МР скоротилося майже на 20%. Всього у сезоні працювало 33 цукрових заводи, які обробили 9,84 млн. тонн цукрового буряка і виробили 1,48 млн. тонн цукру.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини