Експорт паливної деревини під забороною: хто і навіщо блокує перевезення?

05.11.2018 17:30

Збитки для української залізниці та зменшення вантажопотоку. Такі наслідки для ПАТ «Укрзалізниця» матиме Конвенція на заборону відправлення паливної деревини на експорт. Про нові обмеження від Департаменту управління рухом підприємства стало відома активістам «Стоп корупції». Представники проекту провели акцію під стінами комітетів Верховної ради, де у цей час відбувався тематичний круглий стіл за участю законотворців та громадськості.  

«До нас потрапила інформація про те, що вищевказана Конвенція на перевезення паливної деревини (код ГНГ 4401) була введена розпорядженням Департаменту управління рухом ПАТ «Укрзалізниця» № ЦЦО / 144 від 18.07.2018 р. Відповідно до тексту вищевказаної Конвенції діє заборона відправлення вантажів на експорт в країни Євросоюзу, Молдову і Республіку Білорусь.

Журналісти «Стоп корупції» проводили розслідування щодо корупції в лісовій галузі, зокрема – щодо нелегального експорту ділової деревини.

Натомість введена розпорядженням Департаменту управління рухом ПАТ «Укрзалізниця» 18.07.2018 р. Конвенція на заборону перевезення паливної деревини в країни Євросоюзу, Молдову і Білорусь викликає чимало запитань. З практики такі обмеження або заборона перевезень вантажів вводяться на 10-15 днів через технічні причини. Натомість ця заборона діє вже 3,5 місяці!

Громадськість не бачить передумов для обмеження (заборони) відправлення паливної деревини за кордон.

Наслідки дії Конвенції:

1. Залізничні перевезення лісових вантажів зменшилися на 80-85%, що призводить до неефективності використання рухомого складу парку лісових вагонів і тепловозів Укрзалізниці.
2. Вантажообіг станцій, де основними вантажовідправниками є лісові господарства, різко зменшився, і вони на межі закриття як незавантажені.
3. Лісові господарства на межі банкрутства через відсутність валютного виторгу.

Отже, негативні наслідки заборони експорту паливної деревини можуть вказувати на корупцію!», – зазначають активісти «Стоп корупції» у листівках, які поширювали під стінами комітетів ВР.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини