Експерти назвали виплати пенсіонерам через карантин «популізмом»

27.03.2020 15:10

Із приходом епідемії коронавірусу в Україну, життя пенсіонерів суттєво не змінилось. Рішення видати по 1 тисячі гривень одноразової допомоги – відверто популістське і не несе жодної користі в умовах кризи. У такому впевнені експерти, яких опитав «СтопКор».

Сергій Фурса Фото: СтопКор

Держава мала б підтримати тих, хто дійсно потерпає через пандемію. Наприклад, представників малого та середнього бізнесу, підкреслює інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Зараз це безвідповідальний популізм, тому що у держави все менше можливостей витрачати гроші. Україна має сфокусуватися на підтримці тих людей, які цього найбільше потребують, підтримати тих, по кому криза вдарить найбільше. Але це не пенсіонери, у яких життя зараз практично не змінюється. Змінюється життя у тих, хто втрачає засоби існування. От їх держава має підтримати в першу чергу. Це ті, хто втрачає роботу, люди з малого і середнього бізнесу, зі сфери послуг», – наголосив він.

Таку думку підтримує економіст Андрій Новак, який припустив, що Україна братиме черговий кредит.

Фото: Facebook Андрія Новака

«Єдине питання: звідки уряд візьме ресурси, адже бюджет і без того не виконується за планами доходів. Це підвищення не передбачали, це щось нове. І щоб його здійснити, треба знайти гроші з інших джерел. Очевидно, уряд розраховує залучити борговий ресурс», – зазначив фахівець.

Нагадаємо, «СтопКор» поспілкувався з рядом експертів та дізнався прогнози наслідків коронавірусу на економіку України. Що буде з доларом, цінами та зарплатами – читайте в матеріалі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини