Експерт пояснив, чому вибори на окупованих територіях за «формулою Штайнмаєра» неприпустимі

Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

Він нагадав, що згідно із "формулою Штайнмаєра" передача Україні контролю над неконтрольованою нині ділянкою російсько-українського кордону передбачається після проведення виборів. Проте, за його словами, на такі поступки не можна йти, адже Росії не можна довіряти у тому, чи виконає вона свої зобов’язання.

"Немає відповіді на принципові питання. Перше — це безпека таких виборів. Другий момент — ще до процедури голосування, як це повинно відбуватися з юридичного та технічного погляду. Необхідно, щоб Центрвиборчком України уточнив списки виборців, щоб партії, які бажають взяти участь у цьому виборчому процесі, були допущені", — пояснив Мусієнко.

Крім цього, на вибори мають бути допущені спостерігачі, журналісти, представники громадських організацій, зокрема й міжнародних.

"На ці питання відповідей немає. Тому українська сторона завжди наполягала на тому, що ми не проти провести вибори, ми підтримуємо цю ідею, але підійдімо до цього тверезо та з урахуванням усіх моментів, про які я заявив. Тобто і з урахуванням стандартів ОБСЄ, і з урахуванням демократичної процедури", — наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

Для голосування повинні бути створені серйозні передумови, зауважив Мусієнко. Насамперед має бути гарантована безпека і враховані гуманітарні аспекти. Сам виборчий процес потрібно організувати за демократичними стандартами міжнародної спільноти й українського законодавства.

"Щоб там була безпека, щоб люди склали зброю, щоб якомога більше важкого озброєння і взагалі збройних формувань залишили ці території та пішли, звідки й прийшли, — до РФ. Щоб відбулося роззброєння. Тобто мають бути створені всі передумови. Тільки після цього ми проводимо вибори згідно із законодавством України та міжнародними стандартами", — підсумував експерт.

Він наголосив, що не можна проводити голосування "під дулами автоматів", і багато країн підтримують Україну в цьому питанні.

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини