Експерт пояснив, чому доведеться повернути конфісковані мільйони Януковича

19.12.2017 19:05

Олександр Дубінський попередив, що крапка на історії з поверненням Україні грошей Януковича ще не поставлена. Так, знайшовся претендент, який може забрати в України конфісковані кошти біглого президента.

Про це журналіст написав на своїй сторінці у соцмережі.

Сьогодні, 19 грудня, Олександр Дубінський заявив, що радощі української влади з приводу конфіскації 1,5 млрд доларів екс-президента Віктора Януковича скоро закінчаться. Виявилось, що Україна, ймовірно, поверне кошти американцю на ім'я Сем Кислін.

За словами Дубінського, Сем Кислін, який раніше був радником з питань економіки мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані, прибув у Київ, де провів чимало зустрічей з важливими людьми, на яких він просвітив про свою проблему. Першочергово американець хотів провести зустріч з заступником директора НАБУ Гізо Углавою.

"Йшлося про те, що бізнесмен Сем Кислін через свій інвестиційний фонд придбав кіпрську компанію, якій належали ОВДП на суму 20 млн доларів з пулу т.зв. "Грошей Януковича". Ці облігації до моменту рішення суду про їх спецконфіскацію в бюджет - вже були погашені, і на рахунках кіпрської компанії перебували 20 млн доларів з відсотками. Звідки і були списані", – розповів журналіст.

За його словами, власник компанії так і не отримав відповіді від глави Ощадбанку Андрія Пишного на запитання про те, на підставі якого документа були списані гроші з рахунку та куди вони в результаті були перераховані.

"Адже списати гроші з рахунку може або виконавча служба за рішенням Мін'юсту, або власник грошей", – уточнив експерт.

Наразі Кислін стверджує, що подав заяву про злочин в НАБУ. Ба більше, він вимагає повернення грошей, які списали з його компанії. На думку Дубінського, американець має досить великі шанси добитися свого. Крім того, Кислін передав документи, згідно з якими Аркадій Кашкін працював в органах прокуратури разом з прокурором Костянтином Куликом. Нагадаємо, свідчення Кашкіна в Краматорському суді й були підставою для проведення спецконфіскації "грошей Януковича".

За словами експерта,  якщо гроші доведеться все ж повернути Кисліну, то інші офшорні компанії, з яких списали кошти,  теж цього вимагатимуть.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X