Експерт підрахував, скільки втрачає держскарбниця під час святкових днів

03.01.2017 12:21

Олексій Дорошенко звернув увагу на кількість офіційних вихідних днів в Україні та Європі. За його словами, європейці працюють більше на своє благо, ніж українці.

Про це депутат об'єднання "Самопоміч" написав на своїй сторінці у соцмережі.

Сьогодні, 3 січня, Дорошенко зауважив, що у Європі робочий тиждень почався з 2 січня, в той час як в Україні з 3-го.

"Кількість святкових днів в Україні, які є неробочими, становить 10. У зв'язку з тим, що у 2016 році кількість святкових днів, які припадають на вихідні, становить 6, то загальна кількість вихідних днів в Україні становить 16, що значно вище ніж у більшості розвинутих країн", - пояснив експерт.

Для порівняння він зазначив, що у Литві 13 святкових днів, Польщі – 13, Грузії – 10, Німеччині - 9 таких днів на федеральному рівні. Дорошенко також додав, що у більшості країн святковий день, який припав на вихідний день, не переноситься на робочий будній. Виключенням є країна-сусід Польща.

"Крім того, зниження продуктивності праці у дні, які надаються для відпрацювання перенесених зі святкових днів, яких щонайменше три кожного року, дасть не менш 1% ВВП", - підкреслив Дорошенко.

Він також згадав про скорочення робочого дня напередодні святкового. Зокрема, в Україні таких чотири.

"Таким чином загальна тривалість робочого часу значно нижче, ніж загальноприйнята у якості нормативної. Тому Україна не входить у європейських та міжнародних дослідженнях до переліку країн, які багато працюють", - наголосив експерт.

За словами Дорошенка, кожен робочий день додає до держскарбниці 0,39% ВВП, а скасування переносу святкових днів на робочі та скорочення трудового дня на годину у передсвяткові дні додасть 2% ВВП. Він пояснив, що для цього необхідно внести зміни до ст. 67 "Вихідні дні" Кодексу законів про працю.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X