Експарламентар від «Батьківщини» ховає вкрадені у держави мільйони на Кіпрі

04.12.2019 14:00

У Дніпрі низку товариств, заявлених як гірничі та промислові підприємства, зареєстрували на одну адресу, але геть без офісів, та утворили багатомільйонний податковий кредит. Кінцевий бенефіціар всього цього майна – Євгеній Володимирович Коссов, брат колишньої дружини одіозного Ігоря Скосаря. Як ексдепутату вдалось приховати свої статки в бізнес-імперії, що існує лише на папері? Розслідувала Марія Гураль.

ТОВ «ЮМИН ГРУП», що належить пану Коссову, поєднує в собі додатково 8 компаній. Найцікавіші серед них – ТОВ «Любимівський гранітний кар’єр», ТОВ «Цветмет ЛТД» та ТОВ ІІ «Адресь».

Компанія «Цветмет ЛТД» займається видобуванням руд та інших кольорових металів. Тим паче, її податковий борг становить півтора мільйона гривень. А серед переліку засновників ще дві компанії: ТОВ ІІ «Кольорові метали» та – увага – уже знайома нам кіпрська компанія «ГАРБІЦА ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД».

За останні 12 місяців компанія провела від 40 до 45 операцій з офшорами, визнаними в Україні.

Не все так просто і з другою компанією-співзасновником ТОВ «Кольорові метали». Щодо цього підприємства порушено справу про банкрутство, та й не дивно: його податковий борг становить понад 17 мільйонів гривень.

А вишенькою на торті стала наступна інформація: співзасновником ТОВ «Кольорові метали» є підприємство, яким володіє знову ж таки кіпрська компанія, цього разу з іншою назвою – «ДАЛКБЕЙ ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД».

Та і це не все, серед співзасновників ще однієї компанії, якою володіє Євгеній Коссов, ТОВ ІІ «АДРЕСЬ», також фігурує кіпрська компанія «ДВС КОМПАНІ ЛІМІТЕД».

Причому ТОВ «АДРЕСЬ» зі свого боку є співзасновником ТОВ «Проско-ресурси», проти якої співробітники ДФС України відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного видобування корисних копалин та зловживання службовим становищем. Наразі щодо «Проско-ресурси» відкрито справу про банкрутство, а її податковий борг сягає майже 20 мільйонів гривень.

І на цьому офшорні компанії не закінчились. Так, ТОВ «ДВС КОМПАНІ ЛТД» є співзасновником фірми ТОВ «Новатор», знову ж таки пана Коссова.

Офшорні компанії пов'язані з Дмитром Візгаловим

Проаналізувавши всі кіпрські підприємства, журналісти виявили шокуючі факти: власниками чотирьох вищеперерахованих компаній, зареєстрованих на Кіпрі, є одні й ті самі особи, а саме Георг Кіроу та Марія Милона.

А директор одного з підприємств – другий чоловік ексдружини Ігоря Скосаря – Дмитро Візгалов.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини