Ексгенпрокурор України вимагає, щоб ДБР завела справу на Байдена

29.01.2020 19:13

Ексгенпрокурор Шокін заявив, що погодився покинути свій пост внаслідок тиску Байдена.

Колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін вимагає притягнути до відповідальності ексвіце-президента США Джо Байдена.

Зазначимо, що Віктор Шокін звернувся з відповідною заявою до Державного бюро розслідувань.

"Прошу внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення громадянином Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом на території України та за її межами щодо мене кримінального правопорушення, а саме втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, відповідальність за яке передбачена ч. 2 с. 343 КК України, негайно розпочати досудове розслідування і дати слідчим ДБР письмові вказівки", – сказано в заяві, передає "ГЛАВКОМ".

Одночасно ексгенпрокурор заявив, що погодився покинути свій пост внаслідок тиску Байдена.

"Протягом останніх місяців 2015 року та перших 2016 Джозеф Байден, використовуючи своє службове становище, кілька разів особисто прибував до України з офіційними візитами, маючи на меті проведення з керівниками держави переговорів про моє усунення з займаної посади та, як наслідок, згортання об'єктивного розслідування кримінальних проваджень за фактами протиправної діяльності осіб, пов'язаних з компанією Burisma Holding Limited (Кіпр), у тому числі сина зазначеного високопосадовця", – написав він.

Нагадаємо, розслідування щодо Хантера Байдена обговорювалося президентами США та України Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським від час телефонної розмови 25 липня поточного року. Скарга на можливий тиск на Україну з боку Трампа з метою почати політично мотивоване розслідування, яка мала місце під час цієї розмови, створила основу для справи щодо імпічменту американського лідера.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X