Екс-чиновниця МОЗу Дубініна потрапила до ТОП-10 порушників антикорупційного законодавства

09.01.2019 12:09

Колишня чиновниця МОЗу та одна із тимчасових керівників Одеського медичного університету Владлена Дубініна потрапила до ТОП-10 порушників антикорупційного законодавства за версію НАЗК. У відомстві зазначили, що Дубініна вчасно не задекларувала подарунок – квартиру вартістю 687 тис. грн і передали адміністративний протокол до суду.

Додамо, що наприкінці 2018 року у НАЗК розпочали повну перевірку декларації проректорки з науково-педагогічної роботи Одеського національного медичного університету Владлени Дубініної. В агентстві промоніторили стати ставлениці МОЗу за 2017 рік. Про це йшлося на сайті НАЗК.

Нагадаємо, МОЗ України визнало свою колишню працівницю Владлену Дубініну як в.о. ректора ОНМедУ. Відповідний наказ підписали у міністерстві 7 вересня.

Зазначимо, що у розпал вступної компанії Національний медичний університет в Одесі опинилася в епіцентрі скандалу. Кілька місяців тому у виші почались систематичні перевірки з Міністерства охорони здоров'я України. Аудитори перевіряли роботу ректора – відомого професора Валерія Запорожана, господарську і фінансову діяльність навчального закладу. Приїзди перевіряльників супроводжувались скандалами, аудитори працювали за зачиненими дверима, переховувались від представників ЗМІ та відмовлялись від коментарів. Один з таких візитів закінчився наказом на сайті МОЗу про припинення контракту з Валерієм Запорожаном нібито через "одноразове грубе порушення трудових обов'язків".

Журналісти "СтопКору" зафіксували початок роботи комісії МОЗу, після якої був виданий скандальний наказ про звільнення ректора Валерія Запорожана. Знімальна група зафільмувала момент, коли представник комісії МОЗу повідомляє про припинення роботи через необхідність узгодити з міністерством питання надання стороні, що перевіряється, документів для виїмки. Однак після цього головний аудитор заявив у МОЗі про недопуск комісії до роботи та перешкоджання діяльності інспекції з боку керівництва вишу. Після цього у відомстві видали указ про звільнення ректора медуніверситету Валерія Запорожана.

Після атаки аудиторів з МОЗу будівлю навчального закладу штурмом узяли так звані тітушки під керівництвом народного депутата Сергія Мельничука. Ректор медуніверситету Валерій Запорожан потрапив до лікарні, його кабінет захопили молодики, а обов’язки ректора вишу до призначення очільника навчального закладу виконував Костянтин Аймедов.

Так звані тітушки регулярно намагались блокувати роботу вишу, не пускали до будівлі Одеського медичного університету працівників та зривали вибори голови вченої ради.

Після кількох місяців протистоянь Окружний адмінсуд Києва виніс вирішальний вердикт і визнав незаконними дії МОЗу щодо призначення Дубініної керівником вишу. 10 грудня виконавча служба виконала рішення Феміди. Державні виконавці звільнили заблоковані адмінприміщення, зняли пломби з кабінету ректора, а в.о. керівника Юрій Сухін, який є офіційним очільником навчального закладу, зміг потрапити на робоче місце.

Примітно, що у МОЗі виконання рішення суду назвали рейдерським захопленням. Про це заявила в о міністра Уляна Супрун. При цьому керівництво Одеського обласного управління поліції офіційно заявило про те, що ніякого захоплення не було. До вишу насправді приходила виконавча служба і все відбувалось в межах закону.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини