Екологічна катастрофа в Росії: палають сибірські ліси

06.07.2020 10:31

Цього року в Сибіру сезон лісових пожеж розпочався раніше, ніж минулого: перші загоряння були зафіксовані в березні. До кінця червня вогонь охопив уже 3 млн га території, а кількість викидів продуктів горіння в атмосферу перевищує показники 2019 року

sybir
Фото: Дзеркало тижня

Про це повідомляє Bloomberg.

За даними Європейської служби моніторингу атмосфери, в червні маса викидів вуглецю через пожежі в Сибіру склала 16,3 млн тонн. Це вище показників 2019 року і в дев'ять разів більше, ніж у 2018-му.

Російське відділення Greenpeace заявило, що пожежі вже набули масштабу екологічної катастрофи.

«Пожеж у багато разів більше, ніж бувало на початку липня в минулі роки. Кількість термоточок - температурних аномалій земної поверхні, що фіксуються спеціальними супутниками, - в чотири з гаком рази більше, ніж в середньому припадає на цей час, і вже більше середніх пікових значень за останні 19 років », - йдеться в заяві організації, поширеній 5 липня.

Екоактивісти констатують, що, як і минулого року, російська влада не робитиме нічого для гасіння 90% пожеж. Так як це вимагає величезних ресурсів, а більшість загорянь фіксуються у віддалених від населених пунктів районах. Але незважаючи на те, що вогонь до міст і селищ не наближається, росіянам, які живуть за тисячі кілометрів від палаючих лісів, знову доведеться вдихати їдкий дим.

«З огляду на поширення коронавіруса, це особливо небезпечно для людей», - підкреслили в Greenpeace.

У другій половині липня 2019 року Сибір охопили лісові пожежі. До початку серпня охопили понад 3,5 млн га території Сибіру. Найбільшу кількість загорань було зафіксовано в Якутії, Бурятії, Красноярському краї й Іркутської області. Влада Росії ввели тоді в ряді регіонів режим надзвичайної ситуації.

На охопленої вогнем території жили більш 5,5 тисячі соболів, 300 ведмедів, близько 2,7 тисячі диких північних оленів і 1,5 тисячі лосів.

Дим від пожеж у Сибіру досяг території американського штату Аляска і західного узбережжя Канади. Також дим відчули жителі Монголії і Казахстану. Президент США Дональд Трамп пропонував президенту РФ Володимиру Путіну допомогу в гасіні лісових пожеж, проте той дав зрозуміти, що приймати її не збирається.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X